Legální kokain - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Legální kokain

, Petr Matějček,
Legální kokain
Zdroj: Euro.cz

František Münster překonával strach na střeše Evropy, …

Celý podtitul:
František Münster překonával strach na střeše Evropy, lámal rekordy i srdce krásek z celého světa. Dnes prodává nápoj, který by nám měl umožnit dokázat to samé.

Co mají společného olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová, mistr světa ve sjezdu na divoké vodě Kamil Mrůzek, český profesionální golfista Petr Nič a jeden z velitelů Útvaru rychlého nasazení Vítezslav Kresta? Jsou zvyklí překonávat sami sebe, sáhnout si až na dno, často musejí čelit mimořádnému psychickému stresu. Spojuje je ale ještě něco jiného než jen tato klišé. Všichni pijí kouzelný lektvar Speed 8 z dílny bývalého extrémního lyžaře, playboye a bonvivána Františka Münstera.

Šťastný den
Nad Prahou zářilo polední slunce, když se od jamky číslo sedmnáct golfového hřiště v pražském Motole ozval nadšený jásot. „Hole in one!“ Františku Münsterovi se právě podařila jedinečná rána. Pravděpodobnost, že se z odpaliště trefíte rovnou do jamky, je 1 ku 12 750. Sen každého golfisty si šéf společnosti Wellness Food splnil 14. srpna 2001, právě včas k 55. narozeninám, které ten den slavil.
„Byl to můj šťastný den,“ vzpomíná Münster. A nejen kvůli golfu. Na bujaré oslavě, jež následovala po dokonalém odpalu osmičkou železem, se totiž seznámil s guruem české dietologie a sportovní výživy doktorem Petrem Fořtem. Setkání se stalo zárodkem procesu, jenž dal vzniknout stimulantu Speed 8. „Mnoho let jsem se zabýval doplňkovou stravou pro sportovce. S Petrem Fořtem jsme se však domluvili, že vytvoříme něco opravdu výjimečného,“ vysvětluje Münster a dodává: „Náš produkt měl pomoci sportovcům, kteří jsou často ve stresu, kolikrát kvůli obavě ze zranění, anebo dokonce smrti. Každý vrcholový sportovec musí dennodenně překonávat strach. Náš preparát mu měl pomoci.“
Vzhledem k tomu, že naše doba je charakteristická mnohdy nadlidskými požadavky na duševní vývoj a psychickou odolnost, bylo zadání logické. „Kromě toho se mělo v případě Speed 8 jednat i o produkt schopný konkurovat známým energetickým drinkům, jejichž stimulující efekt je založen téměř výhradně na syntetickém kofeinu. Což není nic objevného, čistá komerce bez invence,“ doplňuje doktor Fořt.
Následoval několikaletý výzkum. Ten byl podle Münsterových slov založen převážně na výsledcích experimentů Pentagonu a NASA. Ministerstvo obrany USA a vládní agentura zodpovědná za kosmický program se společně snažily namixovat látky, jež by pomohly vojákům a kosmonautům vyrovnat se se stresem a depresemi. „Všichni vědí, že třeba ve Vietnamu se vojáci museli nejdříve zfetovat, aby vůbec mohli do toho pekla jít. Nebo že kosmonauti ve vesmíru podléhají těžkým ,depkám‘ ze samoty,“ objasňuje Münster. Americké bádání bylo úspěšné. Vědci nalezli hned několik látek, jež pomohou tělu nabudit určitou iluzi bezpečí. „Jsou to látky, díky nimž se člověk nebojí a je prostě v pohodě. Některé z nich nám legislativa bohužel zakazovala. U některých jiných jsme zase museli výrazně snížit dávku. Dnes je náš produkt ale naprosto legální a schválený ministerstvem zdravotnictví,“ tvrdí podnikatel. Chybělo už jen jméno.
Nápad pojmenovat výrobek „Speed 8“ se prý objevil velmi rychle. Osmička je šťastné čínské číslo, navíc jde o takzvanou „chytrou drogu“ složenou z osmi hlavních látek účinkující až osm hodin. A proč Speed? Vedle peněz, lásky a sexu je dle Münstera v dnešním světě synonymem úspěchutaké rychlost . A když majitel společnosti mluví o rychlosti, tak ví své.

Jak překonat strach
Rychlostní lyžování, takzvané Speed Ski, je nejrychlejším nemotorizovaným sportem na zemi. Münster o disciplíně sebevrahů poprvé slyšel v roce 1964. Tehdy si coby osmnáctiletý mladík přečetl článek o legendách světového lyžování, jež se sešly v čele s nebojácným italským bleskem Luigim di Marcem na masivu Monte Rosa, aby podstoupily zkoušku statečnosti.
„Tam se člověk odpíchl a už nebylo cesty zpět. Během čtyř sekund jste dosáhli rychlosti kolem 100 kilometrů v hodině. Podobné zrychlení má dnes třeba sporťák Ferrari Enzo. Je to jako pád z okna,“ líčí Münster. „Sotva ale naberete maximální rychlost, už musíte brzdit. Dostanete se do komprese, kde na vás působí až pět G. Házelo to na ,prdel‘ i mistry světa,“ dodává.
Münster mluví z vlastních zkušeností. Text, který si tenkrát o di Marcovi přečetl, v něm totiž nevzbudil pouhou touhu, ale pevné odhodlání Italův světový rekord 174,75 km/h pokořit. A tak se v roce 1976 sám ocitl na švýcarsko-italských hranicích ve Walliských Alpách, čtyři tisíce metrů nad mořskou hladinou, s 240 centimetrů dlouhými lyžemi Bluebird bavorského výrobce Sohler na nohou, 48stupňový spád pod sebou. Münster nezaváhal, ani když se krátce před startem dozvěděl, že borec před ním sjezd nepřežil. „Jsou momenty v životě, kdy prostě nesmíte couvnout, ani když vám jde o život,“ vzpomíná. S couváním jeho tehdejší jízda rozhodně nic společného neměla. Maximální rychlost 198 kilometrů v hodině, di Marcův výkon zdolán a dočasné prvenství na mistrovství světa. Münster nakonec skončil čtvrtý. „Ti tři Amíci, kteří mě předjeli, měli společné dvě věci: byli vegetariáni a kouřili hašiš. To nás fascinovalo. Vždy přišli na start úplně zhulený,“ analyzuje dnes Münster. Ve švýcarských Alpách se zapsal do dějin lyžařského sportu jako kamikadze z Česka a s sebou domů si kromě československého rekordu odvezl také přesvědčení, že je třeba vymyslet legální prostředek na překonávání strachu.

Na mozek i sexualitu
Stimulant mozkové činnosti a aktivátor metabolismu Speed 8 by dnes Münster nedoporučoval jen extrémním sportovcům. Dle něj by se hodil například i fenomenálnímu golfistovi Tigeru Woodsovi. „Viděli jste minulý týden na turnaji Masters ten jeho trojput. Selhaly mu nervy. To je přesně typ zaváhání, kterému by se s pomocí našeho vynálezu dalo předejít,“ míní. Další skupiny zákazníků, na něž se chce jeho společnost Wellness Food v budoucnosti soustředit, jsou manažeři, právníci, brokeři či podnikatelé. Všechny drtí permanentní tlak a podle nejnovějších studií dnes čím dál častěji sahají po drogách. Ve finančním světě stoupá zejména obliba kokainu.
„Já jim nabízím legální alternativu,“ říká Münster, jemuž se nelíbí, že je jeho produkt často přirovnáván k energetickým nápojům jako Red Bull, Shock a jim podobným. Energetické nápoje působí převážně na srdeční činnost, zatímco Speed 8 odstraňuje únavu přímo v mozku. S velmi příjemným vedlejším efektem. Látky, které nápoj obsahuje, prý působí velmi příznivě i na sexualitu. „Zvyšují sexuální motivaci a pomáhají odbourat psychické zábrany a obavy ze selhání,“ libuje si téměř pětašedesátiletý Münster, kterému kamarádi od návštěvy jistého moskevského podniku neřeknou jinak než dědeček feromon.

*

BOX
Chytrý nápoj
Osm účinných látek, které obsahuje Speed 8

DMAE: Slouží ke tvorbě acetylcholinu, přenašeče vzruchů mezi nervovými buňkami. Jeho nedostatek způsobuje útlum, neschopnost soustředit se nebo úzkost.Výsledkem je pokles výkonnosti.
DLPA: Posiluje aktivitu endorfinů, látek navozujících pocit pohody a omezujících intenzitu bolesti. Endorfiny vznikají vlivem fyzické zátěže nebo akutního stresu vyvolaného bolestí a zraněním. DLPA disponuje výraznými stimulačními účinky na duševní aktivitu.
Přírodní kofein: Oblíbená stimulační látka s mnohostranným efektem zajišťující rychlý nástup účinku preparátu. Stimuluje metabolismus, podporuje mobilizaci tukových zásob a spalování tuků. Zlepšuje duševní výkon a koncentraci. Podporuje fyzický výkon a oddaluje nástup únavy.
Yerba mate extrakt: Obsahuje kofein a stopy theofylinu a theobrominu (látek příbuzných kofeinu). Potlačuje chuť k jídlu, podporuje spalování tuků a tvorbu energie.
GABA: Tato látka podporuje uvolnění růstového hormonu, a tím regeneraci a tvorbu svalové hmoty. Zlepšuje vytrvalost i schopnost podat silový výkon zvýšením intenzity přeměny tuků na energii. Stabilizuje krevní tlak, potlačuje bolest, snižuje riziko vzniku svalových křečí. Navíc navozuje stav uvolnění a relaxace, proto je vhodná k vyvolání pocitu euforie a zesílení prožitku ze sexu.
Smilax medica extrakt: Extrakt této byliny obsahuje steroly sarsasapogenin a smilagenin, dále guercetin a fytosteroly. Sestava těchto látek výrazně zvyšuje schopnost regenerace a podporu anabolických procesů po náročném fyzickém výkonu silového i vytrvalostního typu.
Schizandra čínská, extrakt: Extrakt této byliny obsahuje schizandrin, beta-schizandrin a deoxyschizandrin. Zvyšuje přirozenou odolnost proti chorobám, navozuje pocit vitální energie, podporuje fyzickou výkonnost a sexuální aktivitu.
ALC:** Aktivátor metabolismu, který byl kvůli svým mimořádným účinkům nazván „turbo spalovač“. ALC je jednička mezi sloučeninami podporujícími přeměnu látek na energii. Rychle a účinně aktivuje přeměnu tuku na energii, která je pak využita jako zdroj pro výkon. ALC omezuje negativní dopad stresu a únavy vzniklých v důsledku fyzické a psychické zátěže.
Pramen: Wellness Food

Ohodnoťte tento článek
Diskuze