Které zajištěné fondy lze nyní koupit

22. října 2007, 00:00 - Martina Martinovičová
22. října 2007, 00:00

ČSOB • ČSOB Světový jumper 1 – výnos je vázán na koš 30 akciových titulů. Jestliže hodnota koše překročí počáteční hodnotu o minimální určené procento, pak bude fond předčasně ukončen. To činí 10 procent v listopadu 2009, 15 procent v listopadu 2010, 20 procent v listopadu 2011 a 25 procent v listopadu 2012. V závislosti na pořadí pozorování bude kapitálový výnos fondu ve výši 16 procent, 24 procent, 32 procent nebo 40 procent.

• ČSOB Světový reverzní swing 2 – krátký fond trvající dva roky a jeden měsíc, výnos je vázán na vývoj koše 30 světových akcií. Bude stanoven takto: od maximálního výnosu ve výši 100 procent odečítáme 4 procenta násobená počtem akcií, které vzrostly nebo poklesly o 20 nebo více procent během nějakého z měsíčních pozorování.

• ČSOB Bankovního růstu 2 využívá investice do atraktivního odvětví bankovnictví, které disponuje velkým potenciálem, akcie předních bankovních domů vykazují růstový trend, trvá čtyři roky a jeden měsíc.

• ČSOB Evropského nemovitostního růstu 4 – fond při splatnosti po šesti letech a jednom měsíci vyplatí investorům celou hodnotu vložené investice navýšenou o výnos odvozený od vývoje hodnoty akciového indexu EPRA (evropský nemovitostní index).Všechny čtyři fondy lze nakoupit do 29. října.

Česká spořitelna • ESPA ČS zajištěný fond 30 je sice nazvaný zajištěný, nicméně je garantovaný, slibuje až 60procentní možný výnos za pět let při zajištěné 90procentní návratnosti investované částky. V každém sledovaném období lze investici zhodnotit až o 12 procent, do fondu je možné vstoupit do 29. října.

• ESPA-ČS zajištěný fond 31 slibuje až 40procentní možný výnos za pět let a plnou návratnost investované částky. V každém sledovaném období může i investici zhodnotit až o osm procent, do fondu je možné vstoupit do 29. října.

Komerční banka • KB Ametyst 2 – pětiletý zajištěný otevřený podílový fond Investiční kapitálové společnosti Komerční banky je možné nakoupit do 9. listopadu. Ke dni splatnosti tohoto fondu klient obdrží nejvyšší ze tří následujících hodnot: buď aktuální hodnotu podílového listu, nebo 85 procent nejvyšší hodnoty podílového listu fondu za dobu je-

ho trvání, nebo sto procent investovaných prostředků.

Pioneer Investments • Pioneer – zajištěný fond 1 Pioneer – je otevřeným chráněným podílovým fondem, takže do něj lze investovat nejen jednorázově, ale i pravidelně, chrání a zajišťuje 90 procent historicky nejvyšší úrovně zhodnocení, aniž by omezoval jeho horní výši. Doporučený investiční horizont jsou tři roky. Portfolio fondu je tvořeno českými státními dluhopisy a akciovými podílovými fondy skupiny Pioneer Investments.

Pioneer – zajištěný fond 2 – je otevřeným zajištěným podílovým fondem, oproti Pioneer – zajištěného fondu 1 je zde počáteční hodnota fondu zajištěna na konci tříletého horizontu. Kdykoliv však v průběhu této doby vzroste hodnota fondu o pět procent, zvyšuje se ochranná úroveň o tento výnos na další tři roky. Ochranná úroveň přitom nemůže nikdy klesnout. Portfolio fondu je tvořeno českými státními dluhopisy a akciovými a dluhopisovými podílovými fondy skupiny Pioneer Investments.

ING Investment Management

ING Český kontinuální click fond Euro – nabízí příležitost podílet se na potenciálním růstu indexu Euro Stoxx 50 při zachování chráněné hodnoty portfolia ve výši 90 procent. Jednou měsíčně může být zvýšena chráněná hodnota portfolia fondu – takzvaný „click“. To se děje pouze v případě, že došlo k navýšení hodnoty aktiv fondu od posledního kliku.

ING Continuous Click Fund Eurotop 100 – otevřený akciový fond nabízí příležitost podílet se na růstovém potenciálu indexu Eurotop 100 při zachování chráněné hodnoty portfolia ve výši 90 procent. Jednou měsíčně bude báze upravena – zvýše na o tzv. „click“. Tak se děje i pokaždé, kdy se navýší hodnota fondu od posledního „clicku“.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Apple má v iMacu Pro ARM procesor A10. Běží na něm Siri a náhrada Intel ME, i po vypnutí
Herní pocta metalové hudbě jménem Brütal Legend je teď ke stažení zdarma
6 tipů na profesionální programy. Fotoeditory, e-maily či myšlenkové mapy [Vánoce 2017]
Google vytvoří lepší Street View. Budovy už nebudou roztrhané
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít