Kršákův návrat do médií - Euro.cz

Přihlášení

Kršákův návrat do médií

, Tomáš Skřivánek,
Kršákův návrat do médií
Zdroj: Euro.cz

Majitelé se rozhodli vyvrátit spekulace o spojení s ČSSD

PRAHA (tos) – Ukončit spekulace o provázanosti se sociální demokracií a fungování projektu pouze do voleb se rozhodli doposud tajní majitelé bezplatného deníku Kurýr Praha. „Majoritním vlastníkem je Peter Kršák, kromě něj list vlastní další tři fyzické osoby. Nejsem mezi nimi ani já, ani Tomáš Böhm,“ řekl týdeníku EURO jednatel vydavatelské společnosti Iditara Jan Hamáček.
Kršák je společníkem Iditary prostřednictvím off-shorové firmy Montrock. „Je to výhodnější z daňového hlediska, méně komplikovaný by byl i případný prodej,“ vysvětlil Hamáček. Montrock byla začátkem roku 2004 zmiňována v souvislosti se vstupem do fotbalového klubu Bohemians. Tu tehdy chtěli společně koupit šéf Ringieru ČR Tomáš Böhm a majitel AAA Auto Praha Anthony James Denny.
Měsíc vydávaný Kurýr Praha stál zatím jeho majitele necelých dvacet milionů korun, hodlají do něj vložit až 105 milionů korun. Projekt by měl začít zhruba do tří let vydělávat, vložené investice by se měly vrátit do sedmi let.
Režisér Peter Kršák patřil k zakladatelům a spolumajitelům TV Nova. Svůj podíl ve vlastníkovi licence – společnosti CET 21 – si ponechal až do loňského léta. Za svých 16,67 procenta v CET 21 získal od americké společnosti CME 1,2 miliardy korun. Kršák se letos v dubnu v Česku neúspěšně ucházel o licenci na digitální televizní vysílání.