Křetínský s Mediasetem mají zájem o stanici ProSieben, spekulují analytici - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Křetínský s Mediasetem mají zájem o stanici ProSieben, spekulují analytici

čtk,
Křetínský s Mediasetem mají zájem o stanici ProSieben, spekulují analytici
Zdroj: ProSieben

Ředitel německé společnosti ProSiebenSat.1 Media Max Conze nečekaně odstoupil a z firmy odešel. Mezi analytiky se spekuluje, že německou mediální a rozhlasovou společnost by se mohl snažit převzít italský mediální podnik Mediaset, který by se za tímto účelem spojil s českým milardářem Danielem Křetínským. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Zpráva o odchodu Conzeho, který byl v čele ProSieben od poloviny roku 2018, přichází jen několik dní poté, co Mediaset zvýšil podíl v ProSieben na téměř 20 procent. Conze se kvůli nedobré finanční situaci ProSieben ocital pod stále větším tlakem.


Křetínského CMI zdvojnásobila svůj podíl v ProSiebenSat.1. Drží deset procent

Daniel Křetínský

K užšímu spojení s Mediasetem, který má pod kontrolou bývalý italský premiér Silvio Berlusconi, byl Conze spíše skeptický, poznamenal Reuters. Největší italská mediální společnost potřebuje ProSieben pro svůj plán na vytvoření celoevropské televize.

Desetiprocentní podíl v ProSieben vlastní i skupina Czech Media Invest (CMI), jejímž spolumajitelem je Křetínský. Podle analytiků společnosti Citi, na něž se odvolává Reuters, je možné, že by se Mediaset mohl spojit s českým investorem a pokusit se firmu převzít celou.

Akcie ProSieben na zprávu o odchodu Conziho zareagovaly silným růstem. Dopoledne přidávaly kolem devíti procent, než zisky zmírnily zhruba na pět procent.

Křetínský s Mediasetem mají zájem o stanici ProSieben, spekulují analytici
5 (100%) 1 hlasování
Diskuze