Krátké zprávy

29. listopadu 2007, 14:31 - Petra Pelantová
29. listopadu 2007, 14:31

Finance

Hypotéka bez doložení příjmu

Spořitelní družstvo WPB Capital přišlo na český trh s novinkou. Nabízí Čechům hypotéku bez doložení příjmů, hypotéku na pozemky nebo půjčku na družstevní byt, což je dosti netradiční. Hypotéku bez potvrzení výdělku neposkytuje v Česku žádná banka, nejsou ani obvyklé hypotéky na pozemek. „Zaměřujeme se na řešení specifických nebo pro klienty problémových situací, které jsou dnes běžné, ale většině žadatelů znemožňuje proplout hustým sítem bankovních K. O. kritérií,“ řekl Martin Kušmírek, obchodní ředitel WPB Capital.

Komu rodinné firmy?

Češi neplánují, komu v budoucnu předají rodinnou firmu. Tvrdí to alespoň průzkum poradenské společnosti PriceWaterhouseCoopers (PwC), který zjišťoval plány na budoucí změnu vlastnictví rodinných podniků – tedy těch, které si vlastníci sami řídí. Dle Petra Šobotníka, partnera v oddělení auditu PwC, to je tím, že české rodinné firmy nejsou starší osmnácti let, a proto jsou stále v rukou první generace. Studie zahrnuje 1500 podniků v 28 zemích celého světa.

Více služeb pro cestovky

Evropská cestovní pojišťovna, jež se jako jediná na českém trhu specializuje pouze na oblast cestovního ruchu, začala poskytovat pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře. Tato novinka by měla doplnit pilotní produkt pojišťovny, a to pojištění odpovědnosti, které společnost zavedla na českém trhu jako první.

Pojištěných na penzi přibylo

Penzijní fond České spořitelny má už 608 tisíc klientů a s podílem 15,7 procenta si upevnil pozici druhého největšího fondu z hlediska počtu účastníků penzijního připojištění. Ve třetím čtvrtletí tvořil meziroční nárůst počtu klientů šestnáct procent, celý trh penzijního pojištění zaznamenal růst o deset procent.

Banka se připravuje na euro

Komerční banka (KB) jako první v Česku podepsala smlouvu o bezhotovostním převodu v eurech dle pravidel Evropské unie. „Přestože ČR doposud nepřijala euro jako národní měnu, jsou eurové platby našimi klienty stále více využívány. Fakt, že nyní zavádíme společné evropské standardy, lze chápat jako jeden z přirozených kroků směřujících k přípravě na zavedení eura,“ uvedla při podpisu Jitka Pantůčková, výkonná ředitelka pro provoz KB.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Cnews FM: Sžili jsme se s Firefoxem Quantum, nebo jsme ho vyhodili z okna? [podcast]
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít