Krátké:

08. února 2008, 14:22 - Ondřej Hergesell
08. února 2008, 14:22

IT

Internet Billboard nakupuje
Společnost Internet Billboard, největší český dodavatel systémů pro správu internetové reklamy, získala od firmy Etarget výměnný bannerový systém NewLinx. Ten je vybaven řešením pro provoz a správu bannerové (tedy proužkové) reklamy, jež umožňuje vzájemnou výměnu inzerce na serverech, jež jsou do systému zapojeny. Za každé zobrazení „partnerského“ banneru získává majitel automatický nárok na zobrazení vlastního reklamního proužku na partnerském portálu.

Polovina populace s mobilem
Mezinárodní telekomunikační unie ITU odhaduje, že mobilní telefony bude v letošním roce používat více než polovina světové populace. Přístroj by tak po celém světě mělo užívat více než 3,3 miliardy lidí. V roce 2000 přitom vlastnilo mobil pouze 12 procent obyvatel světa. Míra nasycení trhu nyní podle ITU roste nejrychleji v rozvíjejících se zemích, například jen v Brazílii, Rusku, Indii a Číně loni používala mobilní telefon miliarda lidí. Unie upozorňuje, že údaje mohou být mírně nadhodnocené, protože nezohledňují, že někteří lidé používají více než jeden mobilní telefon. Na druhou stranu, někteří uživatelé, zejména v rozvojových zemích, sdílejí mobilní telefony s jinými. V Česku připadá podle listopadové statistiky Eurostatu 115 mobilních telefonů na 100 obyvatel.

Xanadu rostl obrat
Česká společnost Xanadu, jež je dodavatelem specializovaných IT řešení a služeb, v loňském roce zvýšila obrat o 16 procent na 337 milionů korun. Zajímavý nárůst vykázala oblast aplikací pro počítačové navrhování (sektory GIS a CAD), kde obrat bez vlivu kurzových změn vzrostl téměř o čtvrtinu. O více než 51 procent zvýšila firma tržby z vývoje vlastního softwaru.

SMS zranění
Fyzioterapeuté, kteří lidem léčí bolesti zad či končetin, se v poslední době setkávají s novým typem potíží způsobených nadměrným používáním mobilních telefonů. Velmi časté psaní textových zpráv totiž vede k bolestem v oblasti kolem palce ruky, celé horní končetiny nebo dokonce zad. Upozornila na to Unie fyzioterapeutů. Takzvané „text message injury“, tedy esemeskové zranění, je způsobeno dlouhodobým mačkáním tlačítek, jež přetěžuje určité svaly a šlachy.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Auta
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě…
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně zajímavé auto
Technologie
Vznikl velký výrobce procesorů ARM pro servery, Marvell a Cavium se spojí za 6 miliard $
Připravte si lyže. NaSvah.cz vám najde nejlepší střediska v Česku a na Slovensku
Čína nemá ráda ani Skype. Ten tak zmizel z katalogů aplikací
Uber zlepšuje podmínky pro své řidiče a přidává živé sledování
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít