Krátká epizoda. Liberty Ostrava znovu mění ředitele - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Krátká epizoda. Liberty Ostrava znovu mění ředitele

,
Krátká epizoda. Liberty Ostrava znovu mění ředitele
Zdroj: Liberty Ostrava

Neuběhl ani rok a v čele ostravských hutí opět dochází ke střídání. Z podniku odchází generální ředitel Pascal Genest, jeho funkci dočasně převezme Paramjit Kahlon.

Zjištění týdeníku Euro v pátek 13. listopadu potvrdila Barbora Černá, mluvčí společnosti Liberty Ostrava: „Pascal Genest, generální ředitel Liberty Ostrava, se z osobních důvodů rozhodl odejít ze skupiny.“ Přesné datum jeho konce ještě není.

„Po jeho odchodu, jehož termín ještě není stanoven, dočasně převezme vedení ostravské huti ke svým dalším povinnostem Paramjit Kahlon,“ dodává Černá. Kahlon je ve skupině generálním ředitelem prvovýrobní divize Primary Steel & Integrated Mining. Kdo se po Genestovi stane plnohodnotným generálním ředitelem ostravských hutí, zatím jasné není. „Vedení skupiny nyní vybírá kandidáta na tuto pozici,“ upřesňuje mluvčí.

Pascal Genest, generální ředitel společnosti Liberty Ostrava

Klíčová personální změna přichází v okamžiku, kdy v Liberty Ostrava startují zásadní modernizace za celkových 19 miliard korun, především tedy nákup hybridních obloukových pecí vyrábějících surovinu ze šrotu, a kdy podnik přečkal poměrně složité období – několik letošních měsíců „jel“ pouze na jednu vysokou pec.

Když loni Pascal Genest do Liberty Ostrava přicházel ze svého angažmá na Blízkém východě, 1. prosince 2019 vystřídal v křesle dlouholetého generálního ředitele Ashoka Patila. „Těším se na tuto příležitost. Budeme společně pracovat na tom, abychom huti zajistili dlouhodobě udržitelný rozvoj, záruku úspěšné budoucnosti,“ prohlásil tehdy Genest. Zároveň se stal i místopředsedou představenstva, kterému předsedá právě Patil.

Že je Genestův konec v Ostravě poměrně překvapivý, dosvědčují i dřívější vyjádření zástupců koncernu Liberty, která je vlastníkem hutí od loňského léta. Třeba Jon Bolton, generální ředitel skupiny Liberty Steel Continental Europe, loni v listopadu, když Genesta vítal, prohlásil: „Věřím, že jeho zkušenosti a hluboká znalost celosvětového ocelářství nám pomohou dosáhnout našich cílů.“