Kratičký výlet Gordona Ramsayho

13. února 2009, 14:41 - Petr Bušta
13. února 2009, 14:41

Gourmet revue

V poryvech hospodářského oslabení zmizel z Prahy Gordon Ramsay. Od pondělka 16. února už Gordon Ramsay Holdings neprovozuje jednu z nejkvalitnějších restaurací hlavního města Maze By Gordon Ramsay – Prague. Pražské vedení Hiltonu, v jehož Hilton Old Town Prague hotelu se podnik uhnízdil, týdeníku EURO potvrdilo, že tímto dnem přebírá provozování restaurace.
Jen něco málo přes rok trval sen o podniku světového jména. Uvedl se luxusně. Přes počáteční problémy s obsluhou vyškolenou přímo v Londýně předváděl kuchařský tým vedený Philem Carmichaelem bravurní výkon a pražské Maze patřilo k favoritům na získání letošní Michelinovy hvězdy. Podle informací týdeníku EURO ho však má ocenění minout. Což bude ovšem sotva důvodem, proč charismatický kuchař a restauratér z Prahy odchází.
Ač obě strany o důvodech rozchodu prozatím oficiálně mlčí, v zasvěcených kruzích se šíří zpráva, že příčinou jsou neuspokojivé hospodářské výsledky restaurace. Mimo veškerou pochybnost je, že zatímco v Ramsayho londýnských podnicích se jen nesnadno získává rezervace, v pražském Bludišti zrovna přecpáno nebylo, na což jsou u Ramsayho zvyklí asi jako na utopence z diskontu.
Dílem jistě kvůli cenám. Připočteme-li úbytek movité zahraniční klientely i ořezané rozpočty domácích firem, nečekalo podnik ani letos nic krásného. Jedním z hlavních důvodů, proč Ramsay expandoval do Prahy, byl právě turistický ruch. Někteří hosté restaurace poukazovali i na sterilní studenou atmosféru interiéru od gastronomického architekta Davida Collinse. Zahraniční návštěvníci ji srovnávali s velmi uvolněným stylem londýnské jmenovkyně. Ti čeští zase často nepochopili koncept, který restaurace v Praze zvolila – veškerá pozornost hosta se má soustředit výhradně na jídlo a nápoje.
Zatímco vedení pražského Hiltonu se bude rozhodovat o nové koncepci restaurace (a věřme, že zvolí správně, neboť úroveň hiltonovských podniků jako CzecHouse či Cloud 9 je tradičně znamenitá), Ramsayho impérium dobývá další mety. Otevírá restauraci v Kapském Městě a londýnská restaurace Murano dostala od Michelinových komisařů první hvězdu. Tím se počet hvězd udělených podnikům Ramsayho holdingu zaokrouhlil na deset.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít