Krátce

02. září 2009, 13:57 - Jan Němec
02. září 2009, 13:57

Krátké zprávy z Česka.

Insolvenční řízení se společností Četrans zahájil Ústecký krajský soud. Vyhověl žádosti firmy Kongresové centrum ILF, které dluží několik desítek milionů korun. Celková ztráta Četrans dosáhla 1,4 miliardy korun.

Úroda obilovin bude letos o zhruba desetinu nižší než vloni, přesto půjde o sklizeň průměrnou a plně dostačující v dobré kvalitě na pokrytí všech potřeb Česka. Obilí i další plodiny už jsou v zemi téměř sklizeny.

V tuzemském obuvnictví se ekonomická krize příliš neprojevila. Řadě firem, především těch, které vyrábějí dětskou obuv, naopak roste prodej o desítky procent. Mezi hlavní příčiny patří populačně silné ročníky rodičů.

PPF banka, která patří objemem aktiv ke středním bankám, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na 587,5 milionu korun. K nárůstu zisku banky přispěly zejména výnosy z obchodování na finančních trzích.

Skupina RWE sníží od 1. října ceny zemního plynu pro domácnosti v průměru o 2,5 procenta. Průměrná cena od začátku roku tak klesne o více než 11 procent, což může znamenat pro domácnost, která plynem vaří, topí i ohřívá vodu, roční úsporu kolem 3000 korun.

Státní fond rozvoje bydlení by mohl pomoci obcím a lidem poškozeným letošními povodněmi částkou až 420 milionů korun. Vyplývá to z návrhu změn v letošním rozpočtu fondu, které schválila vláda a nyní o nich mají ještě rozhodnout poslanci.

Brněnské Bobycentrum koupil slovinský milionář a majitel sítě heren Loris Požar. Objekt získal začátkem roku a od té doby odešel celý management i část řadových zaměstnanců. Podle České televize chce Požar uvnitř vybudovat kasino.

Společnost Veletrhy Brno kvůli krizi a trendům na trhu propustí v srpnu dalších 17 procent zaměstnanců, tedy asi šest desítek. Počet stálých zaměstnanců tak klesne na 385.

Americká softwarová společnost Adobe, která je známá svými produkty Acrobat nebo Photoshop, chce v Česku otevřít poptávkové centrum, které má sloužit jako základna podpory pro východoevropské státy.

Lidé v Česku si na důchod spoří velice nízké částky, které jim nemusí při odchodu do penze zajistit alespoň částečné zachování životní úrovně. Průměrná měsíční částka na penzijní připojištění činí podle ČSOB Penzijních fondů 450 korun.

Společnost Philip Morris ČR rozšíří kapacitu svého kutnohorského závodu až o třetinu. Umožní jí to stavba nového provozu, kterou zahájila minulý týden. Hotova bude do poloviny příštího roku a bude stát zhruba 300 milionů korun.

Pražský magistrát má problémy s tunelem Blanka. Nejenže stavba za více než 20 miliard korun, která má ulehčit dopravě v hlavním městě, nabírá zpoždění a hrozí i její zdražení, ale nyní by se měla úplně zastavit. Městský soud v Praze totiž v dubnu zrušil stavební povolení na část stavby.

Společnost Vltava.cz, která provozuje stejnojmenný internetový obchod, za uplynulý více než rok snížila počet zaměstnanců o čtyři pětiny na 20, mění způsob distribuce zboží a spěje prý k vyřešení insolvence. V insolvenci se firma nachází od května na svůj vlastní návrh.

Plán činnosti a rozpočet Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) na příští rok schválila minulý týden vláda, a to včetně tříletého a dlouhodobého plánu. SÚRAO tak bude v příštím roce hospodařit s rozpočtem 117,5 milionu korun, z nichž 8,5 milionu firma dostane ze státního rozpočtu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Cnews FM: Sžili jsme se s Firefoxem Quantum, nebo jsme ho vyhodili z okna? [podcast]
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít