Krátce

25. března 2009, 14:08 - mgr. Rita Kindlerová
25. března 2009, 14:08

Rádio Česko mgr.

Novým šéfredaktorem zpravodajsko-publicistické stanice Českého rozhlasu Rádio Česko se od 1. dubna stává Robert Břešťan (41). Ve funkci vystřídá Patricii Polanskou, která byla od přelomu roku pověřena vedením redakce Rádia Česko poté, co se její předchozí šéfredaktorka Hana Hikelová stala ředitelkou zpravodajských stanic ČRo. Břešťan působí v médiích od roku 1998, začínal jako spolupracovník Českého rozhlasu, později působil jako redaktor a moderátor ČRo 6/Rádia Svobodná Evropa. Od září 2003 byl moderátorem české redakce BBC, rok strávil jako zpravodaj v Londýně. Od března 2006 byl politickým zpravodajem Hospodářských novin, později zástupcem vedoucího a editorem domácí rubriky HN. Absolvoval Literární akademii a VOŠ publicistiky.

Provident Financial
Tomáš Kolek (34) se stal ředitelem úvěrových rizik ve společnosti Provident Financial. Kolek naposledy působil dva roky ve funkci ředitele oddělení rizik ve společnosti Home Credit v Kazachstánu. Předtím se několik let věnoval řízení rizik v GE Money v České republice, v Německu a ve Francii.

ECOMEDIA a R MEDIA
Petr Babický (49) se stal novým jednatelem společností ECOMEDIA a R MEDIA a členem představenstva Economia Online. Dalším jednatelem ECOMEDIA byl jmenován Michal Klíma. Tyto firmy jsou dceřiné společnosti vydavatelství Economia, které vydává deník Hospodářské noviny a řadu odborných titulů. Babický ve funkcích nahradí Zdeňka Mrkvu, který odchází do důchodu. Vystudoval ČVUT v Praze. V letech 1991 až 1999 působil ve společnosti Deloitte, včetně ročního angažmá v kanadském Torontu.

Agentura pro sociální začleňování
Nového ředitele má Agentura pro sociální začleňování, stane se jím Martin Šimáček (39). Na doporučení výběrové komise ho schválil ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb (SZ). Z patnácti uchazečů výběrová komise pozvala a vyslechla devět odbornic a odborníků, kteří zcela splnili požadavky výběrového řízení. Nejlepší z nich dostanou možnost spolupracovat s agenturou v romských lokalitách v jiné funkci. Druhý se umístil Radek Jiránek a třetí Josef Baláž. Šimáček vystudoval Institut komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd UK v Praze. Osm let působí v organizaci Člověk v tísni, nyní jako ředitel středočeské krajské pobočky programů sociální integrace. Externě spolupracuje s obecně prospěšnou společností Partners Czech, pracovní úvazek má také na
ministerstvu školství.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Bitcoin na novém rekordu. Právě pokořil cenu 6000 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít