Kouzelné bandáže z Valašska

27. září 2012, 17:04 - Tomáš Stingl
27. září 2012, 17:04

Po zvětšení prsů i při léčbě popálenin se využívají kompresivní bandáže, které vyváží do 50 zemí světa česká firma Lipoelastic. Po deseti letech na trhu má ambici stát se v tomto oboru světovou jedničkou.

Krása je dobré zboží. A to na každém kontinentu. V odvětví plastické chirurgie se o tom přesvědčila i česká společnost Lipoelastic. Vyrábí kompresivní bandáže a podpůrné punčochy, které se používají v plastické chirurgii, a uspěla s nimi v tak odlišných kulturních oblastech, jako je Střední východ, Latinská Amerika i Evropa. Nejlépe jdou zatím bandáže na odbyt v arabských zemích. Tamější ženy, přestože po ulici chodí zahaleny, prý doma rychle zbytečné svršky odkládají. Na svou krásu mimořádně dbají a jsou ochotny investovat spoustu peněz do plastických operací. Zušlechtit rukou operatéra se nechává také čím dál víc arabských mužů.

Celkem Lipoelastic vyváží dvě třetiny své produkce do padesátky zemí. „Zatím jsme v tomto odvětví světovou čtyřkou. To je samozřejmě špatně, nemáme ani bronzovou medaili. Naším cílem je stát se jedničkou. Vývoz nám poměrně dramaticky roste, ročně asi o 25 procent. Náš obrat by měl letos být někde kolem 130 milionů korun,“ popisuje ambice firmy předseda představenstva společnosti Tomáš Hradil.

Za deset let existence Lipoelastic vyvinul více než 80 typů bandáží. Využívají se díky speciálním vlastnostem nejen po zákrocích zlepšujících vzhled pacienta, ale také při popáleninách. Cena bandáží se pohybuje v rozmezí 15 až 20 eur za kus. Preventivní a podpůrné punčochy stojí průměrně kolem sedmi eur za pár. Cena se liší podle specifických požadavků na provedení.


Čtěte také:

Keramtech zavádí do Česka nové filtry


Klíčovou vlastností bandáží od Lipoelasticu je měřitelná komprese, což znamená, že prádlo po navlečení přesným způsobem svírá danou část těla. To je nezbytné pro hojení a regeneraci podkožních vrstev a kůže. Do materiálu se také přidávají kapsle, které obsahují stříbro a aromatické látky, jež podporují regeneraci. Díky množství kapilár a mikrovláken materiály odvádějí vlhkost, ale nenechávají přitom kůži zcela suchou, což by hojení komplikovalo. Nově firma vyváží také podpůrné punčochy pro prevenci vzniku žilních onemocnění nohou.

V současnosti dává Lipoelastic práci zhruba 90 zaměstnancům. Sídlo společnosti a hlavní kancelář je v Praze. Jeden výrobní závod má firma v Třebíči, kde se vyrábí podpůrné punčochy. Druhý, na výrobu speciálních bandáží pro zákroky estetické medicíny, je ve Valašském Meziříčí.

Přestože většina produkce směřuje do zahraničí, Lipoelastic s přehledem kontroluje i domácí trh. Má tu zhruba devadesátiprocentní podíl. Rychlý růst přinesl firmě na domácím hřišti i jedno prestižní ocenění. V uplynulém ročníku soutěže Štiky českého byznysu získala společnost ocenění nejdynamičtější firma Zlínského kraje.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít