Koruna oznámkovala Paroubka

22. září 2009, 11:53 - Pavel Páral
22. září 2009, 11:53

Marně si Jiří Paroubek stěžuje na nepřízeň komentátorů a štvanici na svou osobu. Kritiku svého názorového veletoče si totiž bezpochyby zaslouží. Argumenty snášené postupně na šokovanou veřejnost nejsou dost dobře obhajitelné.

Že by bylo možné nový pokus o předčasné volby opět zpochybnit? No a co. To je přece v demokratickém a právním státě normální, že se každý může obrátit na soud. Obava z toho, že by však Ústavní soud mohl třeba zpětně prohlásit již proběhlé volby za neplatné, je zcela nemístná. Koho asi může napadnout, že by demokraticky proběhlé volby, v nichž miliony lidí projeví svou vůli, mohly být protiústavní?

Paroubkova nezralost a Fišerova odpovědnost

A především, pokud by měl šéf ČSSD podobné obavy opravdu podložené solidními analýzami, bylo by jedině a pouze seriózní, aby o nich vyvolal politické jednání s ostatními šéfy stran, premiérem a případně i prezidentem republiky. Hození granátu do probíhajících politických procesů je pak projevem politické nezralosti a nekompetence. Skutečnost, že se prozatímní premiér dozví o tom, že má sedět v čele vlády dalšího tři čtvrtě roku z televize, pak nelze označit jinak než jako projev obludné

arogance.

Kdyby Jan Fischer neměl v sobě opravdu velkou dávku odpovědnosti a loajality ke státu, která tak evidentně schází Jiřímu Paroubkovi, tak by hodinu po úterní tiskovce ČSSD nesl na Hrad rezignační dopis.

Na tomto hodnocení nemůže nic změnit ani skutečnost, že zrušení předčasných voleb a vyčkání na řádný termín nic vážného této zemi způsobit nemůže.

Odmítnutí odpovědnosti podruhé

Každopádně sociální demokraté v situaci, kdy odmítli převzít již podruhé vládní odpovědnost (první šanci měli v okamžiku, kdy uspěli s hlasováním o nedůvěře vládě v březnu letošního roku), nepochybně nemají morální právo si nyní klást jakékoli požadavky pro další působení Fischerovy vlády. Zejména pokud jde o škrty ve veřejných výdajích a posuny v daních. Že tak činí, a že se jim ještě ministr financí Eduard Janota snaží vyjít vstříc, je docela nepochopitelné.

Co je naopak docela pochopitelné, je skutečnost, že koruna vůči dolaru i euru po odvolání voleb, v nichž měl největší šanci vyhrát právě Jiří Paroubek, prudce posílila. Finanční trhy tak daly jasně najevo, co si o kvalitách a přínosnosti tohoto politika pro

českou ekonomiku myslí.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
DVB-T2 již pro 83 % domácností. Nové pokrytí hlásí Černá hora a Lysá hora
Objevil se první dvoujádrový Ryzen, vzorek mobilního čipu s GPU Radeon Vega 3
Samsung udělá z mobilů ještě lepší počítače. Na Galaxy S8 a Note8 poběží Linux
Nejlepší protipirátská ochrana Denuvo padla. Cracky vznikají ještě v den vydání her
Podle výrobců grafik ještě těžní mánie nekončí, vydrží prý minimálně do konce roku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít