Koruna oslabila na 26,70 Kč za euro - Euro.cz

Přihlášení

Koruna oslabila na 26,70 Kč za euro

, čtk,
Koruna oslabila na 26,70 Kč za euro
Zdroj: Tomáš Novák, archiv mf

Koruna k euru dnes dopoledne oslabila k úrovni 26,70 Kč/EUR. Proti pondělním 17:00 tak ztratila 15 haléřů. V pondělí pomohly koruně k dočasným ziskům zprávy o růstu tempa inflace a poklesu míry nezaměstnanosti. Po jejich zveřejnění koruna posílila až k 26,50 Kč/EUR.

„Nálada na zahraničních trzích je po ránu lehce nervózní a bude korunu držet na uzdě,“ uvedl Jiří Cihlář z Next Finance. Navíc dnes nejsou nové statistiky, koruna tak podle něj bude krátkodobě oslabovat. Na konci dne by ale měla být na obdobné úrovni z rána, tedy poblíž 26,60 Kč/EUR, míní. „Během dne však stále varujeme před vyšší vrtkavostí koruny,“ dodal Cihlář.

Aktuální kurz eura ke koruně:

Podle Tomáše Vlka z Patria Finance mohla být dnes impulsem k oslabení informace od guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka, že centrální banka už není na trhu aktivní a korunu po ukončení intervenčního režimu nijak nebrzdí. Rusnok to řekl v rozhovoru pro deník Právo.


Byl kurzový závazek brzdou investic do produktivity?


Česká národní banka držela korunu intervencemi kvůli obavám z deflace od listopadu 2013 na kurzu nad 27 Kč/EUR. Kurzový závazek koruny vůči euru ukončila minulý týden ve čtvrtek. Koruna od té doby posílila zhruba o 1,5 procenta na 26,65 za euro v úterý ráno.

Přečtěte si také:

Rusnok: ČNB by koncem roku mohla začít zvyšovat sazby. Koruna dál posiluje

ČNB v únoru intervenovala za 220 miliard korun