Koronavirové HR: Twitter umožní trvalý home office, Čechům při práci z domova klesá produktivita - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Koronavirové HR: Twitter umožní trvalý home office, Čechům při práci z domova klesá produktivita

,
Koronavirové HR:  Twitter umožní trvalý home office, Čechům při práci z domova klesá produktivita
Zdroj: čtk

Zaměstnanci provozovatele sociální sítě Twitter se do kanceláří nevrátí dříve než v září. I poté ale budou mít možnost pracovat trvale z pohodlí domova. V interním e-mailu to zaměstnancům oznámil zakladatel společnosti Jack Dorsey. V Česku přitom výzkum ukazuje, že produktivita při práci z domova během současné krize klesla postupně až o jednu třetinu.

„Poslední měsíce nám prokázaly, že práce z domova je možná. Pokud jsou naši zaměstnanci v situaci, že jsou schopni pracovat ze svých domovů, potom tak budou moci pracovat navždy. My jim to umožníme,“ stojí v prohlášení určeném pro zaměstnance.

Mluvčí Twitteru pro stanici CBS uvedla, že společnost je na tento krok zcela připravena. „V minulých letech jsme věnovali mnoho úsilí do decentralizace, podpory a vytváření pracovního prostředí, ve kterém je možné se zapojit do práce odkudkoliv.“

Analýza v České republice, kterou provedla na svých klientech poradenská společnost Moore, přitom ukázala, že produktivita práce z domova během karantény klesla až o jednu třetinu. Ještě v březnu byl pokles pouze desetinový. Nepotvrdily se tak předpoklady, že si zaměstnanci na práci ze svých domovů postupně více zvyknou a na jejich produktivitě se změna prostředí nepromítne.

„Ukazuje se, že pokud musí celá firma pracovat vzdáleně, efektivně může režim home office fungovat spíše kratší dobu. Z dlouhodobého hlediska je to naopak často neudržitelné. Přizpůsobit firemní kulturu zcela novému způsobu práce navíc může být záležitostí i několika let,“ řekl Petr Kymlička ze společnosti Moore Czech Republic agentuře ČTK.

Vyhovuje vám práce z domova?

Ani Twitter neplánuje, že by celá společnost fungovala dálkově. Naopak zdůrazňuje, že pro ty zaměstnance, kteří nejsou schopni z domova pracovat, budou kanceláře i nadále vřelým místem, kde je rádi uvítá. Uvědomuje si tak, že ne všem zaměstnancům distanční model výkonu práce zcela vyhovuje.

Další technologičtí obři jako Facebook nebo Google umožní svým zaměstnancům pracovat z domova až do konce letošního roku.

Zdroj: cbsnews.com, buzfeednews.com, theverge.com, čtk