Konkurent Uberu Lyft začal propouštět kvůli koronaviru. Škrtat bude i mzdy - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Konkurent Uberu Lyft začal propouštět kvůli koronaviru. Škrtat bude i mzdy

čtk,
Konkurent Uberu Lyft začal propouštět kvůli koronaviru. Škrtat bude i mzdy
Zdroj: Profimedia

Americký provozovatel alternativní taxislužby Lyft plánuje kvůli ekonomickým dopadům koronaviru propustit 17 procent zaměstnanců, tedy 982 lidí, a zbylým sníží mzdy. Konkurent Uberu to uvedl ve svém středečním sdělení.

Lyft předpokládá, že náklady na restrukturalizaci především v podobě odchodného jej v letošním druhém čtvrtletí vyjdou na 28 až 36 milionů dolarů (698 až 898 milionů Kč). Základní mzdy řídících pracovníků firma sníží na 12 týdnů počínaje květnem o 30 procent, viceprezidentům o 20 procent a zbylým zaměstnancům o deset procent. Dalších 288 pracovníků podnik zároveň pošle na neplacenou dovolenou.

Provoz alternativních taxislužeb ve Spojených státech téměř zkolaboval, protože velké části země zůstávají kvůli opatřením pro zamezení šíření koronaviru uzavřené. Rival Uber plánuje podle zpravodajského webu The Information propustit kvůli koronaviru 20 procent zaměstnanců.

Lyft stejně jako Uber vstoupil loni na burzu, Lyft v březnu a Uber v květnu. Obě společnosti sídlí v San Francisku, každá z nich však zvolila rozdílnou cestu k ziskovosti. Uber investuje do dalších služeb, Lyft se zaměřuje pouze na přepravu osob.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze