KONKURENČNÍ PRODUKTY

13. října 2003, 00:00 - TOMÁŠ SUCHOMEL, it@profit.cz
13. října 2003, 00:00

Většinu zemí západní Evropy včetně České republiky pokrývá specializovaná automapa, zachycující více než čtyři miliony kilometrů cest. Po zadání startovního a cílového místa vyrobí program kompletní itinerář cesty s propočtem času, vzdáleností nebo soupisem křižovatek.

ROUTE 66 PROFESSIONAL 2004

Dostupná je také databáze 700 tisíc řidičských záchytných míst jako motely, benzinová čerpadla nebo autoservisy. Úroveň orientačních detailů v mapách se liší podle jednotlivých zemí. Někde jde až po uliční plány měst, jinde se omezuje téměř výhradně na hlavní silniční tahy. Což platí také pro ČR. Specialitou pro cesty do Velké Británie, Německa, Holandska a Itálie je volba stáhnout si z Internetu informace o aktuální dopravní situaci na vybrané trase a případně si nechat navrhnout objížďky problematických míst. Podpora GPS funguje tak, že po spojení s přijímačem přes sériový port program ukazuje vaši aktuální polohu na mapě a směr pohybu vozidla. Software má vícejazyčné rozhraní s volitelnou češtinou. Od Route 66 jsou dostupné dále méně obsáhlá Europe Major Roads nebo Britain Street Network.

MICROSOFT AUTOROUTE 2004

Třináct západoevropských států a plány většiny hlavních nebo důležitých měst obsahuje čerstvá lokální verze (celkem desátá) digitálního autoatlasu, zastřešená britskou pobočky Microsoftu. Balení mapy obsahuje program pro stolní PC nebo notebook a zároveň upravenou verzi pro Pocket PC. Cíle nebo začátky plánovaných cest je možné přímo importovat z poštovního Outlooku nebo tabulek Excelu. Standardní je plánování tras podle preferencí na čas cesty nebo nejmenší ujetou vzdálenost, s následným výpočtem sumy za spotřebovaný benzin nebo naftu podle aktuálních cen nebo průměrné rychlosti. Problém není ani upravit už hotový itinerář během cesty, pokud se vyskytne nutnost přidat další zastávku. Algoritmus může vyjít vstříc individuálnímu vkusu každého řidiče a při plánování třeba zakázat využívání dálnic nebo průjezd městy. K drobnějším pomůckám patří vyznačení jednosměrných ulic se směrem průjezdnosti nebo slepých uliček. Pro rychlejší orientaci si může uživatel vkládat do mapy své vlastní objekty a značky, opatřené doplňkovými údaji. Podpora GPS.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Auta
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně…
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů za dva miliony korun
Ekologův koutek: Volvo PV544 dostalo motor z tanku. A vypadá brutálně
BMW dá dvě turba na základní dieselový čtyřválec 18d a 20d. Pomůže to spotřebě
Technologie
Další devadesátková hra zdarma. Stáhněte si akci MDK
AMD brzo vydá nové procesory, podpora už je v BIOSech. APU Raven Ridge možná v lednu?
10 tipů na nejlepší tablety pro práci i zábavu [Vánoce 2017]
ASLR je vinou chyby ve Windows 8/10 méně funkční než ve starším Windows 7
Intel chce z počítačů odstranit podporu legacy BIOSu, znefunkční to staré OS a hardware
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít