Konkurence si smlsla

07. května 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL, EVA MARZINI
07. května 2007, 00:00

RADIM JANČURA, MAJITEL STUDENT AGENCYSpolečnost Student Agency minulý měsíc opět zaplnila stránky novin. Tentokrát však ne kvůli svému mnohdy razantnímu tažení na vnitrostátních autobusových linkách. Na dálnici D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem totiž firmě kompletně shořel jeden ze žlutých autobusů.

RADIM JANČURA, MAJITEL STUDENT AGENCY

Společnost Student Agency minulý měsíc opět zaplnila stránky novin. Tentokrát však ne kvůli svému mnohdy razantnímu tažení na vnitrostátních autobusových linkách. Na dálnici D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem totiž firmě kompletně shořel jeden ze žlutých autobusů. „Pravděpodobně za jízdy vypadl přívod paliva, to vytékalo a následně se vznítilo,“ uvádí k tomu jihomoravská policejní mluvčí Soňa Svobodová.

DAŇ ZA SLÁVU?

Nikdo z 58 cestujících nebyl sice zraněn, ale tato událost vyvolala tvrdou reakci konkurenční firmy Asiana. Ta se domnívá, že jenom díky tomu, že Student Agency nedodržuje dopravní předpisy a šetří peníze na úkor bezpečnosti provozu, dopadá zatím souboj obou společností na trase Praha-Karlovy Vary ve prospěch firmy Radima Jančury. Ten takové argumenty považuje za nesmyslné.

„To, že hoří někde autobus, se stane tak desetkrát do roka. Není to nic výjimečného. Nedávno shořela tuším nějaká Karosa. Když však hoří žlutý autobus, a to ještě na dálnici D1, tak se o to média zajímají daleko více. Je to daň za tu naši takzvanou slávu. Důležité je, že senzory daly řidiči informaci o požáru, on stihl včas zastavit a nikomu se nic nestalo,“ dodává k tomu brněnský podnikatel.

ZASE NÁS NECHTĚJÍ POUŠTĚT NA NÁDRAŽÍ

Škoda se podle něho pohybuje kolem čtyř milionů korun. Finanční ztrátu to však pro Jančuru znamenat nebude, protože autobus byl pojištěn. Dobrou zprávou pro Student Agency je naopak fakt, že jejich autobusy jezdí na nově otevřené lince z Prahy do Zlína stále téměř plné. Zcela bez potíží však vstup na novou linku neprobíhá.

„Dělají nám tam problémy při vjezdu na autobusové nádraží. Ne že by nás tam nechtěli přímo pustit, ale dělají nám různé obstrukce. Budeme to muset začít asi nějak řešit. Nemyslím, že to však dopadne jako v Liberci. To, že nám tehdy zamezili příjezd na tamní nádraží, je stálo dva miliony, a to je myslím dostatečné varování pro ostatní,“ doplňuje Jančura.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Auta
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit.…
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky milionů dolarů z okna“
Video: Podívejte se, jak Tatra zdolala jednu z nejvyšších uměle vytvořených překážek světa
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový test IIHS ukázal, že spíše ne
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Technologie
Po instalaci Windows 10 Fall Creators Update někomu chybí aplikace. Co s tím?
Chrome 62 má častěji upozornit na nezabezpečené weby. Nějak to ale nefunguje
Samsung má hotový 8nm proces, poslední před EUV. Výroba může začít, zájem má Qualcomm
Jak ve Windows 10 Fall Creators Update odstraněním staré instalace systému ušetřit pár „giga“?
Photoshop se naučí nová kouzla. Chybějící obraz doplní díky umělé inteligenci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít