Komu zůstal Černý Petr?

27. srpna 2007, 00:00 - FILIP ČERNOCH
27. srpna 2007, 00:00

Publikace na křídovém papíře, specializované weby, vědomostní soutěže s unijní tematikou a z poslední doby třeba výstava „České evropanství“. Brusel dělá pro zvýšení popularity Evropské unie možné i nemožné, ovšem s mizernými výsledky.

Podstatná část veřejnosti stále přijímá podobné aktivity se stejným nadšením, jako prezident Václav Klaus možnost finančně přispět na hnutí Greenpeace.

Upřímně řečeno, většinou ani není divu. Z oficiálních reklamních materiálů nepříjemně křiklavý eurooptimismus přímo kape a nezanedbatelnou část bruselské agendy tvoří nesmyslné aktivity typu hledání korektního názvu pro islámský terorismus. Národní politici svým rutině využívaným trikem svádět veškeré nepopulární kroky na Evropskou unii pak dílo zkázy úspěšně dokonávají.

Není proto velkým tajemstvím, že public relation patří mezi vůbec nejslabší stránky Evropské unie. Vždyť euroúředníci nedokázali vytřískat kladné ohlasy ani z tak silného tématu, jako je prosazení levnějšího volání ze zahraničí. Jakou pak mají šanci třeba s mediálně méně zajímavými, ale hospodářsky velmi přínosnými reformami na poli energetiky?

Ne vždy ale drží Černého Petra samotný Brusel. Třeba jeho šikovný nápad s informačním portálem pro malé a střední podnikatele, kterému se věnujeme v tomto čísle, pohřbili v Česku jen a pouze naši zodpovědní úředníci. Kromě mechanického překladu totiž pro úspěch portálu nehnuli ani prstem. Chybí jakákoliv, byť sebemenší informační kampaň, a drtivá většina materiálů, na které web odkazuje, stále zůstává v angličtině. Právě zde přitom mohly být peníze utraceny daleko užitečněji než na nákladných a zbytečných proevropských iniciativách.

Dokumentuje to jen smutnou pravdu, že nespočet zaměstnanců českého státu obstarávajících evropskou agendu proud informací z Bruselu často místo zjednodušování ještě více komplikuje. Ke škodě nás všech.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Auta
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s…
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně zajímavé auto
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Technologie
Uber zlepšuje podmínky pro své řidiče a přidává živé sledování
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Koupě roku? Amazon dnes prodává Galaxy S8 jen za 13 200 Kč
Další devadesátková hra zdarma. Stáhněte si akci MDK
AMD brzo vydá nové procesory, podpora už je v BIOSech. APU Raven Ridge možná v lednu?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít