Kolik zaplatíte za volání z dovolené?

19. června 2006, 00:00 - MARTIN ZIKMUND
19. června 2006, 00:00

ROAMING Počasí už dává tušit, že se blíží čas dovolených. Mobilní operátoři proto přicházejí s letními nabídkami roamingu. Pokud se chystáte na zahraniční dovolenou a chcete s sebou vzít mobilní telefon, pak určitě zbystřete pozornost. Jako každý rok, i letos tuzemští operátoři připravili pro zákazníky novinky v oblasti takzvaného roamingu.

ROAMING

Počasí už dává tušit, že se blíží čas dovolených. Mobilní operátoři proto přicházejí s letními nabídkami roamingu. Pokud se chystáte na zahraniční dovolenou a chcete s sebou vzít mobilní telefon, pak určitě zbystřete pozornost.

Jako každý rok, i letos tuzemští operátoři připravili pro zákazníky novinky v oblasti takzvaného roamingu. Ten volající využívají při telefonování ze zahraničí, ať již z dovolené, nebo z pracovních cest. Co konkrétně operátoři nabízejí?

AKČNÍ CENY V MNOHA ZEMÍCH

Eurotel před prázdninami přichystal první překvapení pramenící z členství v nadnárodní skupině. Je jím výrazné snížení cen roamingu a zjednodušení ceníku. Nově nezáleží na síti, do které se v roamingu přihlašujete, na době, kdy voláte, a ani na tarifu, který máte. Ceny jsou pro tarifní zákazníky vždy stejné.

Kromě toho je pro zákazníky Eurotelu od 15. června do 31. srpna přichystána akční nabídka. S tou můžete z Chorvatska, Slovenska, Francie, Itálie, Německa, Rakouska, Španělska, Irska, Velké Británie, Turecka, Maďarska, Bulharska, Řecka, Egypta a Tuniska volat za 14,90 koruny za minutu bez DPH. Cena se týká odchozích i příchozích hovorů. Tuto akční nabídku je však třeba si nejprve aktivovat, a to například zasláním SMS ve tvaru LETO na číslo 999 111.

TŘI ROAMINGOVÉ TARIFY

T-Mobile nabízí tarifním zákazníkům tři možnosti využití roamingu. Vedle standardního Happy roamingu, který má aktivovaný každý zákazník, je možné si aktivovat také dvě tarifní zvýhodnění - Cestovatel a WorldClass. Ta využívají výhod plynoucích z členství ve skupině T-Mobile.

ROAMING CESTOVATEL

Zvýhodnění Cestovatel je možné využívat v Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Nizozemsku, Polsku, Rakousku, Slovensku, Velké Británii a USA, vždy pouze v síti T-Mobile. Po aktivaci služby Cestovatel, která stojí 29 korun bez DPH, získají zákazníci možnost telefonovat za výrazně nižší ceny než standardně. Cena je ovšem vždy složena z jednorázového sestavovacího poplatku 29 korun a minutové sazby. Ta je v případě příchozích hovorů nulová.

ZVÝHODNĚNÍ WORLDCLASS Tarif WorldClass přináší ve vybraných partnerských sítích ve většině států Unie, USA, Monaku, San Marinu a Norsku nižší cenu za odchozí volání do zemí, kde je dostupný tarif WorldClass. Za odchozí hovor z WorldClass sítě do WorldClass země zaplatíte 19 korun za minutu bez DPH a za minutové volání z WorldClass země (avšak jiné než partnerské sítě) do WorldClass země 40 korun.

Tarif WorldClass tak snižuje i cenu za volání do jiných zemí. Roamingové zvýhodnění WorldClass je třeba aktivovat například odesláním SMS ve tvaru ROA A WOR (u uživatelů Happy roamingu) a ROA A WHO (u uživatelů Happy Holiday roamingu) na číslo 4603. Tarif WorldClass není možné kombinovat se zvýhodněním Cestovatel.

VODAFONE - STEJNÉ CENY PRO VŠECHNY

Vodafone jako jediný z českých operátorů nabízí stejné roamingové ceny pro tarifní i předplacené zákazníky. I u této firmy se setkáte s výhodami plynoucími z členství v nadnárodní skupině. V partnerských sítích Vodafone tak můžete získat 15procentní slevu na odchozí hovory. Přesný seznam států zahrnutých do jednotlivých zón naleznete na webu www.vodafone.cz.

 PRAKTICKÉ RADY:* Zkontrolujte si na infolince či v internetové samoobsluze, že máte opravdu aktivovaný roaming a případně, jaký roamingový tarif právě využíváte. * Při cestě do USA a Kanady si ověřte, že váš telefon podporuje pásmo GSM 1900 (PCS). * Zrušte si všechna podmíněná přesměrování, platili byste za ně jako za příchozí hovor + odchozí hovor do Česka. * Zvažte možnost blokování hovorů. * Pokud se za hranicemi ocitnete v tísni a potřebujete záchrannou službu, policii či hasiče, můžete kdekoliv a zdarma volat číslo 112 (i když nemáte aktivní roaming). * Při volání či posílání zpráv do Česka nezapomínejte mezinárodní předvolbu +420. * Zjistěte si na www.mzv.cz kontakt na českou ambasádu. * Informujte se o typu zásuvek a o napětí v elektrorozvodné síti a případně si kupte příslušný adaptér.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Windows 10 Fall Creators Update: jen malé a někdy nedotažené novinky [recenze]
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Intel dává k procesorům Core i7-7700K a i7-6700K zadarmo dvě hry. Slevy zatím ne
Levnější smartphony budou zase o kus lepší. Díky Snapdragonu 636
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít