Kolik zaplatíme v zahraničí

05. dubna 2004, 00:00 - admin
05. dubna 2004, 00:00

Příklady léčebných výloh, které by vpřípadě chybějícího pojištění mohl zaměstnanec vymáhat na svém zaměstnavateli

OPERACE SRDCE VE ŠVÝCARSKU (ECP)

Šedesátiletého klienta během pracovní cesty do Švýcarska zaskočily prudké bolesti na hrudi. Byl převezen do nemocnice, kde po třech dnech testů zjistili, že bude muset být operován, protože došlo k výraznému zhoršení průchodnosti srdečních tepen. Vzhledem k rozsáhlosti postižení bylo nutné, aby klient podstoupil operaci trojnásobného bypassu. Klient byl operován a jelikož nebyl v nejbližší době schopen převozu zpět do vlasti, bylo nabídnuto jeho manželce, aby za ním přicestovala jako přivolaný opatrovník. Manželka této možnosti využila a strávila s nemocným manželem 10 dní. Celkem klient strávil 20 dní v nemocnici. Celkové náklady na pojistnou událost dosáhly 720 000 Kč.

SLEPÉ STŘEVO V USA (ECP) Čtyřicetiletý klient tři dny před plánovaným návratem z pracovní cesty v USA pocítil silnou bolest břicha, která se neustále stupňovala a postupně přešla do oblasti pravého podbřišku. Byl tedy nucen vyhledat lékařskou péči. Lékaři provedli nezbytnou sérii vyšetření a zjistili, že se jedná o akutní zánět slepého střeva. Pacient byl druhý den ráno operován. Operace proběhla hladce a bez komplikací, takže mohl být dalšího dne propuštěn do domácího ošetření. Po několika dnech na vlastní žádost podstoupil riziko a letecky se vrátil zpátky do vlasti. Pojišťovna zajistila „překnihování“ letenky do business class. Náklady na tento poměrně nekomplikovaný případ dosáhly částky 455 000 Kč. VYPLAVENÍ DOMU V ANGLII (ECP) Mladý pracovník odjel na krátkou pracovní stáž do Anglie. Pronajal si pokoj v domku nedaleko hostitelské firmy. Jednoho dne ráno netekla voda kvůli poruše na vodovodním řadu. Klient nechal omylem otevřenou vodovodní baterii v koupelně a domek opustil. Během dne byla porucha na vodovodním řadu odstraněna a voda opět puštěna. Po návratu klient zjistil, že je vytopené celé přízemí domku. Kontaktoval asistenční službu, pořídil fotografie a přivolal sousedy coby svědky nehody. Majitel domku nechal škody opravit a předložil klientovi účet za opravy a poškozené vybavení. Celková výše škody přesáhla 400 000 Kč. ÚRAZ NA SLOVENSKU V NITŘE (VZP ČR) Brigádník v zemědělství měl při práci na kombajnu úraz, byl hospitalizován na ARO a nakonec zemřel. Náklady na týdenní hospitalizaci a převoz tělesných ostatků 278 847 Kč. ZÁVAŽNÁ DOPRAVNÍ NEHODA V KATOVICÍCH V POLSKU (VZP ČR)**

Anamnéza: řidič utrpěl zlomeniny končetin a žeber, spolujezdec zemřel. Pojišťovna uhradila třídenní hospitalizaci zraněného, jeho převoz do České republiky a repatriaci ostatků zemřelého do Česka. Celkové pojistné plnění činilo cca 78 800 Kč.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Technologie
Nejlepší protipirátská ochrana Denuvo padla. Cracky vznikají ještě v den vydání her
Podle výrobců grafik ještě těžní mánie nekončí, vydrží prý minimálně do konce roku
Tip: Jak odložit instalaci Windows 10 Fall Creators Update na pozdější dobu?
HP představilo pracovní konvertibilní tablet pro lidi pracující s nástroji firmy Adobe
Levněji to ještě nebylo. Office 365 na celý rok jen za 599 Kč
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít