knižní tipy

24. března 2003, 00:00 - admin
24. března 2003, 00:00

Maturujeme z účetnictví Hana Čermáková, Jan Matějka Sešitová kniha ve velkém formátu (A4) volně navazuje na dříve vydané tituly o marketingu a ekonomii. Byť bylo při jejím zpracování především přihlédnuto k učebním osnovám maturantů na obchodních akademiích, snažili se autoři vytvořit dílo se základními znalostmi pro všechny účetní.

Maturujeme z účetnictví Hana Čermáková, Jan Matějka

Sešitová kniha ve velkém formátu (A4) volně navazuje na dříve vydané tituly o marketingu a ekonomii. Byť bylo při jejím zpracování především přihlédnuto k učebním osnovám maturantů na obchodních akademiích, snažili se autoři vytvořit dílo se základními znalostmi pro všechny účetní. Praktické příklady účtování a řešení účetní problematiky najdou zajisté uplatnění i přímo v praxi, v účtárnách podniků. Pro účetní, absolventy rekvalifikačních kurzů bude jistě přínosem velmi srozumitelný výklad některých obtížnějších příkladů. Nespornou výhodou je tedy především „laický výklad“ pro málo zběhlé začátečníky. Obsah je členěn do kapitol: Úvod do podvojného účetnictví, Základy podvojného účetnictví, Účtování zásob, Zúčtovací vztahy, Účtování stálých aktiv, Účtování na finančních účtech, Účtování na kapitálových účtech, Náklady a výnosy, hospodářský výsledek a jeho rozdělení, Účetní závěrka v podvojném účetnictví, Řešení úloh. Knihu lze použít jak k přípravě na maturitní zkoušku, účel, pro který byla zřejmě především vytvořena, tak pro podnikatele, kteří ji určitě využijí v praxi k poznání zákonitostí fungování systému podvojného účetnictví.

(Nakladatelství MIRAGO Ostrava, 108 stran, doporučená cena 130 Kč)

Buďte pány svého času Francois Delivré

Autora, který působil po absolvování Vysoké školy technické ve významném francouzském podniku, trápil ustavičný boj s časem na pracovišti, což je i věčné dilema všech účetních, např. při sledování a dodržování termínů daňového kalendáře atd. Ne nadarmo se říká, že čas jsou peníze. Autor nabízí velmi srozumitelným, čtivým způsobem zpracovaná jednoduchá a praktická řešení tohoto problému. Pomocí rozborů a grafických schémat názorně ukazuje příčiny nezdarů. Mezi náměty, jak si zorganizovat svou práci, patří i doporučení zdánlivě banální: umění určit priority, plánovat či využívat diáře. Nakonec možná objevíte i to nejdůležitější, jak řídit sám sebe. Knihu uzavírá test, jehož prostřednictvím si čtenáři mohou uvědomit, na co je vhodné se zaměřit přednostně a co jim nejvíc brání v účinném uspořádání pracovního času. Po přečtení knížky byste se měli stát pány svého času a nemuset už nikdy říkat: „To nestihnu, na to nemám čas!“ V idíte, změnili jsme na chvíli účetní knihy a běh soukolím času za populárně zpracovanou učebnici života, a to je také dobrý způsob, jak alespoň na chvíli přijít na jiné myšlenky. Relaxujeme někdy jen tím, že myslíme na něco jiného než na nejčernější noční můru - hrozbu červených čísel.

(Nakladatelství Portál, 176 stran, doporučená cena 219 Kč)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou…
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř Mercedesu třídy S
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Technologie
Nokia 7 je tady. Sympatická střední třída má skleněná záda a punc od Zeisse
Asus: Coffee Lake by mohlo být kompatibilní s deskami generace Z270, kdyby Intel chtěl
Linuxáci si vymodlili vlastní smartphone. Librem 5 se chce odlišit od Androidů i iPhonů
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít