Kličkou k unijnímu grantu

16. července 2007, 00:00 - admin
16. července 2007, 00:00

ZDENĚK RYDYGR, VÝROBCE KARNEVALOVÝCH MASEK Výrobce karnevalových masek ze severočeských Zákup Zdeněk Rydygr se už pomalu smiřoval s tím, že žádný grant na stavbu muzea masek nedostane. „Podařilo se nám však najít obezličku. Ale nerad bych ji prozrazoval, abych si zbytečně nevytvářel konkurenci při žádosti o grant.

ZDENĚK RYDYGR, VÝROBCE KARNEVALOVÝCH MASEK

Výrobce karnevalových masek ze severočeských Zákup Zdeněk Rydygr se už pomalu smiřoval s tím, že žádný grant na stavbu muzea masek nedostane. „Podařilo se nám však najít obezličku. Ale nerad bych ji prozrazoval, abych si zbytečně nevytvářel konkurenci při žádosti o grant. Příslušné formuláře by měly být k dispozici snad někdy v září,“ uvádí podnikatel.

Musel také vymyslet protiúder výraznému růstu cen energií. „V našem areálu je až dva tisíce metrů čtverečních volného místa. Nyní jednám s několika firmami o možnosti jim tyto prostory pronajímat,“ říká Rydygr.

NASEKALI SPOUSTU ZMETKŮ

Nepříjemnou událostí byla reklamace jednoho z odběratelů, který si stěžoval na velké množství zmetků v dodávce. „Jedné paní jsem dal kvůli tomu výpověď. Jsem sice až přehnaně sociálně cítící, ale v tomto případě se problémy s ní opakovaly již dlouhou dobu. Doufám, že to nebude znamenat konec spolupráce s tímto odběratelem,“ osvětluje svůj postup zákupský karnevalový mohykán.

Naštvali ho také prý nesmyslné požadavky státních úředníků. „Kvůli požární ochraně máme asi čtyři šanony a jednu velkou požární knihu. Podle zákona musíte mít například každý rok od elektrikáře revizi na to, zda jsou v pořádku všechny vaše prodlužováky či varné konvice. Přitom za jednu revizi prodlužovačky zaplatíte dvě stovky. To je neuvěřitelné,“ podivuje se Rydygr.

**ZAHODILI BERLE

Společenskou událostí bylo pro Zdeňka Rydygra i celé Zákupy odhalování pamětní desky výsadkářům v prvních červnových dnech. „Byli tady snad všichni žijící veteráni. Některým pánům je kolem osmdesátky a někteří z nich přišli o berlích. Když však byl slavnostní nástup, tak všichni berle odhodili a vydrželi tu čtvrthodinu stát v pozoru. Ani jeden z nich neseděl, byl to úžasný zážitek,“ vypráví severočeský podnikatel. Ten si také vystřihl roli bojujícího Brita v historické ukázce z druhé světové války v Kamenickém Šenově. Polním pilotem se zase stal během Historického leteckého dne v Mladé Boleslavi.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít