KKCG SE koupila ropný terminál v Rusku

18. července 2011, 17:50 - Profit, TZ
18. července 2011, 17:50

KKCG SE dokončila koupi a stala se 100 % vlastníkem ropného terminálu u města Oktyabrsk v Samarské oblasti Ruské federace.

Foto: Profimedia.cz

K převzetí terminálu má KKCG SE už i souhlas ruského antimonopolního úřadu. Ropný terminál s roční kapacitou 3,4 mil. tun KKCG SE koupila od významné ruské společnosti OOO ITERA Holding, která patří do mezinárodní skupiny ITERA.

Společnost KKCG SE, která je mateřskou společností finanční a investiční skupiny KKCG, úspěšně dokončila koupi a stala se 100 procentním vlastníkem ropného terminálu v blízkosti města Oktyabrsk v Samarské oblasti. Ropný terminál s  kapacitou 3,4 milionů tun ročně, který byl dostavěn v roce 2010 a letos uveden do provozu, koupila KKCG SE od významné ruské společnosti OOO ITERA Holding. KKCG SE zároveň obdržela souhlas k převodu 100% podílu v ropném terminálu od ruského antimonopolního úřadu. Ředitelem ropného terminálu byl jmenován pan Pavel švarc, který řídí aktivity skupiny KKCG v Ruské federaci. Výši transakce smluvní strany nezveřejnily.

Pavel šaroch, CIO skupiny KKCG k investici říká: „Koupě ropného terminálu je první investicí skupiny KKCG na ruském trhu v oblasti tzv. „downstreamu“. Tedy aktivit, které souvisejí s distribucí a zpracováním ropy. Věříme, že naše spolupráce se skupinou ITERA bude pokračovat i na dalších projektech jak v Ruské federaci, tak i v dalších regionech světa.

Igor P. Semenyuta, generální ředitel ITERA Holding doplňuje: „O ropný terminál Samara mělo zájem hned několik zahraničních investorů. Skupinu KKCG jsme si vybrali jako nejen velmi profesionálního a seriózního partnera, ale zároveň i partnera s porozuměním pro ruský trh. Prodejem ropného terminálu naše spolupráce nekončí a jednáme o dalších možných společných investičních projektech.

Oktyabrský ropný terminál

Oktyabrský ropný terminál se nachází v blízkosti města Oktyabrsk necelých 200 kilometrů od města Samara v Samarské oblasti. Díky připojení k ropovodu Družba, lodnímu, železničnímu i silničnímu spojení má unikátní a strategickou polohu. Terminál s roční kapacitou překládky 3,4 milionů tun byl dostavěn v roce 2010 a v letošním roce uveden do provozu. Mezi potenciální klienty se řadí takové společnosti, jako např. Russněfť, Lukoil, Rosněfť a Bašnšft, které mají v blízkosti terminálu své rafinérie. A také producenti ropy, jako např. Lukoil nebo Tatněfť.

Pavel švarc, ředitel skupiny MND pro Ruskou federaci a nový ředitel terminálu vysvětluje: „Kromě samotné překládky ropy plánujeme rozvíjet i vlastní obchodní aktivity, zejména pro oblast zemí Černého moře a Kaspiku. Díky napojení této logistické cesty na těžbu ropy a její zpracování můžeme dosáhnout optimalizace marží a tím významného stabilizačního efektu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Intel dává k procesorům Core i7-7700K a i7-6700K zadarmo dvě hry. Slevy zatím ne
Levnější smartphony budou zase o kus lepší. Díky Snapdragonu 636
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Intel chystá kvantové počítače. S centrem QuTech vyrobili 17 qubitů na jednom čipu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít