Kellner vstupuje v Turecku do zkrachovalého výrobce autobusů Temsa - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Kellner vstupuje v Turecku do zkrachovalého výrobce autobusů Temsa

,
Kellner vstupuje v Turecku do zkrachovalého výrobce autobusů Temsa
Zdroj: Profimedia.cz

Skupina PPF Petra Kellnera se dohodla s tureckým konglomerátem Sabanci Holding, že společně vstoupí do výrobce autobusů a minibusů Temsa, který kvůli neúměrným nákladům zastavil v prosinci výrobu.

„Skupina PPF, jejíž součástí je i Škoda Transportation, podepsala společně s tureckým holdingem Sabanci dohodu o záměru (Letter of Intent) převzít tureckého výrobce autobusů Temsa Ulaşım Araçları,“ uvedla pro Euro.cz mluvčí PPF Zuzana Migdalová. „Ukončení procesu je podmíněno provedením due diligence, dokončením diskusí partnerských stran a schválením odpovědnými regulátory. V případě, že bude transakce úspěšně završena, budou obě společnosti vlastnit v Temse 50procentní podíl,“ dodala.

Sabanci přitom firmu Temsa dříve vlastnila, přičemž ji prodala v květnu loňského roku švýcarské firmě  True Value Capital Partners. Obchod v nominální hodnotě 825 milionů tureckých lir (dnes 3,1 miliardy korun) zahrnoval i dluhy výrobce autobusů.

Temsa pak na konci roku byla nucena zastavit výrobu kvůli finančním potížím, jelikož firmu přestaly financovat banky. Oba noví vlastníci chtějí ve firmě znovu zahájit výrobu letos.  Temsa vyrábí dálkové i linkové autobusy a lehké nákladní vozy od roku 1968. Sídlo má v turecké Adaně a roční produkce dosahovala deset tisíc vozů. Počet zaměstnanců přesahoval tři tisíce. Pobočky a zastoupení má firma v sedmdesáti zemích.

Kellner vstupuje v Turecku do zkrachovalého výrobce autobusů Temsa
4.5 (90%) 2 hlasování
Diskuze