Kellner propouští: Home Credit zredukuje počet zaměstnanců v USA - Euro.cz

Přihlášení

Kellner propouští: Home Credit zredukuje počet zaměstnanců v USA

,
Kellner propouští: Home Credit zredukuje počet zaměstnanců v USA
Zdroj: Týdeník Euro

Splátková společnost Home Credit výrazně sníží počet zaměstnanců v zámořském Kansasu. O práci přijde sto lidí.

Americká větev splátkové firmy Home Credit sídlí v kancelářském komplexu Overland Park, odkud obsluhuje kreditní karty Sprint vydávané ve spolupráci se stejnojmenným americkým telefonním operátorem. Podle oznámení, které Home Credit odeslal kansaskému ministerstvu obchodu, propustí v brzké době 99 svých zaměstnanců.

Propouštění má začít na konci ledna a pokračovat v dalších měsících. Mluvčí společnosti Home Credit Milan Tománek uvádí, že propouštění je součástí větší restrukturalizace, kterou prochází společnost Sprint. „Náš joint venture je součástí daleko většího byznysu firmy Sprint, který prochází optimalizací v rámci probíhající fúze mezi Sprintem a americkým T-Mobilem“ říká Tománek. Neuvádí však, kolik zaměstnanců bude Home Credit v Kansasu dále zaměstnávat.

Home Credit US začal ve Spojených státech působit v roce 2015 ve společném podniku se čtvrtým největším telekomunikačním operátorem Sprint Corporation. Podle plánu z roku 2017 měl najmout celkem asi 180 lidí. Tománek však ujišťuje, že Home Credit v USA nekončí. „Pokud jde o činnost našeho společného podniku, nemění se a pokračuje“ říká.

Home Credit se podílí na spolupráci hlavně schvalováním úvěrů a „řízením zákaznické zkušenosti při nákupu produktů Sprint na splátky“. Poskytuje také zákaznickou podporu pro co-brandové úvěrové karty s logy Home Creditu a Sprintu.

Home Credit patří většinově Petru Kellnerovi, minoritním akcionářem je Jiří Šmejc.

Dále čtěte:

Home Credit chtěl zlepšit obraz Číny v Česku, PR agentuře proplatil dva tisíce hodin

Od Kellnera a Komárka k internetu věcí. Česko je připraveno, tvrdí šéf Sigfoxu Soukal

PPF investuje do biotechnologií, do vývoje protinádorového přípravku vloží 167 milionů korun

PPF prodala čtvrtinu v maďarském Telenoru firmě Antenna Hungária, vznikne nový holding