Když se sen mění v realitu

16. února 2004, 00:00 - Text a foto: još
16. února 2004, 00:00

MÓDNÍ NÁVRHÁŘ OSMANY LAFFITA, KUBÁNEC ŽIJÍCÍ V PRAZE, JE ZNÁMÝ PRO SVÉ VÝRAZNÉ A NEPŘE HLÉDNUTELNÉ KOLEKCE PRET-A-PORTER A ODVÁŽNÉ COUTURE KREACE. VLONI NA PODZIM PŘEKVAPIL PRVNÍ KOLEKCÍ NÁBYTKU POD NÁZVEM "OSMANY LAFFITA CASA".

        

Originalita a nevšednost charakterizují „Osmany Laffita Casa“

MÓDNÍ NÁVRHÁŘ OSMANY LAFFITA, KUBÁNEC ŽIJÍCÍ V PRAZE, JE ZNÁMÝ PRO SVÉ VÝRAZNÉ A NEPŘE HLÉDNUTELNÉ KOLEKCE PRET-A-PORTER A ODVÁŽNÉ COUTURE KREACE. VLONI NA PODZIM PŘEKVAPIL PRVNÍ KOLEKCÍ NÁBYTKU POD NÁZVEM „OSMANY LAFFITA CASA“.

Svým zákazníkům chce nabídnout více než jen obleče ní. „Rádi nosíme a obklopujeme se krásnými věcmi, což mě přivedlo k myšlence na vlastní řadu nábytku a bytových doplňků,“ říká Osmany úvodem. „Nyní si můžete dokonale sladit své životní prostředí se stylem oblékání a vnést exotiku a extravaganci do každodenního života. Móda nekončí za dveřmi šatníku,“ dodává excentrický návrhář. Od nápadu k realizaci byl jen krůček. Osmany začal spolupracovat se svou kamarádkou Rawyou Mansour, světově uznávanou interiérovou designérkou. Osmany vymyslel styl celé kolekce, zvolil materiály spolu s barvami a celý koncept předložil egyptské společnosti Ramsco, která pod vedením Rawyi vyrobila celou kolekci. Výsledkem společné práce Osmanyho s Rawyou je velmi exotická a glamour kolekce plná bohatých odstínů, rafinovaných detailů a nečekaných kombinací. Celkový dojem vytváří hřejivou atmosféru, ve které se snoubí hojnost Orientu s karibským temperamentem. Osmany Laffita Casa představuje komplexní a výraznou kolekci obsahující více než jen bytové doplňky. Návrhářské duo se koncentrovalo na vytvoření ucelené linie pro extravagantní a stylové bydlení, ve které naleznete mj. nábytek, jídelní soupravy, koupelnové sady, osvětlení, polštáře a ozdobné bytové doplňky. Osmany Laffita Casa se rozděluje podle stylu do několika kategorií. „Záměrem je přiblížit kolekci náročné klientele, která se nespokojí jen tak s něčím, ale naopak vyhledává originalitu a nevšednost,“ vysvětluje Osmany. Spojení dvou výrazných osobností dalo vzniknout kosmopolitní a nadčasové kolekci. Tvary a zdobné detaily inspirované slavnou érou císaře Napoleona kontrastují s divokými africkými vzory, jemné smetanové a zlatavé odstíny přibližují empírové linie současnosti. Bohatá historie Středomoří se zde setkává s latinskoamerickou spontánností a evropskou umírněností. „Oba nás velice zajímá historie, což se silně odráží v celé kolekci,“ říká Rawya Mansour, která část svých studií prožila ve slavných síních Sotheby´s a Christie´s. Zalíbení v renesanci a viktoriánské době zkombinovali se současnými nároky na komfort, flexibilitu a originalitu. Z tohoto spojení se zrodila jedinečná a komplexní linie plná nečekaných detailů, pohodlných tvarů a moderních potisků. Ať už v navrhování pro dům, interiérovém projektu pro kancelář nebo luxusní hotel, cíl zůstává vždy stejný - sen se mění v realitu a kvalita stojí na prvním místě. Mistrné zpracování ruku v ruce s vytříbenými materiály vedou kupředu tým vysoce kvalifikovaných řemeslníků ve společnosti Ramsco, která řadu Osmany Laffita Casa exkluzivně vyrábí.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Už i pevným diskem se dá špehovat, funguje jako mikrofon. Hrozba pro bezpečnost
Podruhé a lépe. Surface Book 2 je rychlejší, lépe vybavený a může být zcela tichý
Netflix má již 104 milionů předplatitelů. Příští rok hodlá do obsahu nacpat 8 mld. dolarů
Windows 10 Fall Creators Update: jen malé a někdy nedotažené novinky [recenze]
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít