Když horská kola začnou nudit

02. září 2010, 14:43 - -pic-
02. září 2010, 14:43

Pokud máte rádi adrenalin, určitěvás zaujmou. Možná ale na všechnyty extrémní sporty máte svůj názora pobyt v přírodě si radši užívátepomaleji a bezpečně. Dokonce i tehdyse vám budou líbit. Čeká vás spoustavzrušujících zážitků a přitom to vašenohy téměř ani nepoznají.

Autor: ČTK

Kolobežky známe všichni od dětství. Jezdili jsme na nich okolo domu, jezdila na ní i jedna filmová princezna. Později, když už se zdálo, že se po nich slehla zem, vyjely do ulic městské kolobežky – ty skládací s malými kolečky. Pokrok člověk nezastaví a i kolobežky se vyvíjejí – zvetšila se kola, objevily se terénní pneumatiky, zvýšila se pružnost jejich tlumičů. Nové kolobežky jsou připraveny pro vaše výlety. Terénní nebo taky horské kolobežky můžete vyzkoušet v každém vetším lyžařském středisku. Areály obvykle nabízejí vytažení vlekem na vrchol kopce a potom jízdu po sjezdovce nebo po strmých turistických cestách. Jak moc velký adrenalin to bude, to už je na vás. Z kopce se mužete řítit dokonce až šedesátikilometrovou rychlostí. Práve pro takové dobrodruhy jsou kolobežky vybaveny kvalitními brzdami jak vepředu, tak vzadu. Přední kolo bývá odpružené a masivní konstrukce by měla vydržet i drsnější přístup.

Je libo adrenalin? Zábavu si mužete najít přesně podle vlastní chuti. Pokud máte rádi rychlost, najdete si areál, kde můžete uhánět sjezdovkou třeba celý den. Jestli máte radši rekreační výlety, můžete vyrazit třeba do Krkonoš, kde vás z Janských Lázní vyveze na Černou horu kabinková lanovka. Z Černé hory pak můžete vyrazit po hřebeni bez vetšího převýšení, spíše po rovinkách nádhernou přírodou Národního parku a za dobrého počasí navíc s výhledem na Snežku. U kvalitnějších kolobežek pak oceníte možnost snížit svetlou výšku podvozku, takže se při odrazu méně nadřete. Na kolobežce můžete vyrazit po cyklostezkách nebo i turistických trasách. Výhodou oproti kolu je, že kolobežka je mnohem lehčí, takže se v obtížných místech lépe přenáší. Bezpečnost predevším**

I když je to jenom kolobežka, může se pořádne rozjet, a pád z ní pak bude hodně bolet. Proto určitě nepodceňujte výbavu a jezděte s helmou (třeba cyklistickou), případně s chrániči na kolenou a loktech. Hodit se mohou i cyklistické rukavice. Kvůli rychlým sjezdům jsou kolobežky vybaveny přední i zadní brzdou. Jak jsou citlivé, si vyzkoušejte pri menší rychlosti. Pozor si dejte hlavne na tu zadní – pokud ji ve velké rychlosti pořádně zašlápnete, může se kolobežka dostat do smyku. Brzdy na těchto „dábelských“ strojích jsou obvykle citlivější než na kole. Tak pozor na to a vzhůru na cestu. Babí léto přece musí ješte přijít.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Nejlevnější 4K OLED televize se slevy nedočkala, ale dostane k ní zdarma PS4 Pro
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít