Kdo mrví český fotbal?

27. června 2008, 16:34 - Petr Bušta
27. června 2008, 16:34

-------

Strahovské muzeum, řečené též Českomoravský fotbalový svaz, opět uvažuje o uspořádání frašky na prehistorické motivy. Když bulvární list přinesl informaci, že útočník Milan Baroš se po neslavném vyřazení české reprezentace na mistrovství Evropy rozloučil s trenérem Brücknerem dojemnou větou: „Jdi do prdele, dědku!“, dali se někteří bafuňáři slyšet, že se tím snad budou fotbalové orgány zabývat.
Díky za informaci, pánové. I v nejmenším jadérku nejmenšího jablíčka se totiž skrývá genetický kód jabloně či frňákovníku. Kopaná je u nás jedním z reliktů dávno zašlých dob, v nichž zasloužilý činovník zhusta předdůchodového věku vládl právem buzerovat jiné dospělé lidi, vychovávat tu v sokolském tu v třídním duchu, zasedat, udělovat diplom, vylučovat vzpurné, zkrátka ohýbat stromek, dokud je mladý. Je příznačné, že jim v tom nyní pomáhá sentimentálně kýčovité moralizování nejčtenějších pop novin v zemi, protože jejich tvůrci dobře rozumí pravidlu, že čtenář má být především utvrzován ve vlastní sebejistotě a každá změna je k horšímu.
Proč by však dospělý člověk, jemuž nebylo odborníky odebráno právo na občanský průkaz, nemohl jinému dospělému člověku říci do očí něco peprného? Forma je jistě věcí vkusu a inteligence, ale jejich nedostatek nikoho nezbavuje občanských práv. Superordinace je nezbytná v armádě či policii, ale z jakého titulu se v tolika sportovních organizacích udržuje atmosféra buzerplacu? To se netýká jen fotbalistů, téma svobody vyjádření je - jak víme - žhavé i na půdě olympijského hnutí.
Jestliže se hráči Kováč a Fenin pár dní po Barošově výstřelku (ať už se opravdu stal, či nikoli) poprali v baru, má to řešit nanejvýš policie. Jenže strejčkové bafuňáři zase zmínili institut disciplinárního řízení. Bachařský genetický kód vedení českomoravského fotbalu se přirozeně promítá i do všech ostatních oblastí tohoto sportu u nás, na což mimochodem velmi zajímavě reagují i respondenti Manažerského barometru v tomto vydání týdeníku EURO (viz strana 22). Pak se náš fotbal ocitl tam, kde ho právě všichni vidíme.
A nikdo ať neargumentuje, že hráči mají být příkladem pro mládež. Například takový sestřih „taktických“ zákroků z naší ligy, či výroků trenérů a funkcionářů by mohl být výborným instruktážním materiálem na téma Dobře placená prasárna.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít