Každý týden vracíme pět milionů korun, říká šéf Invia.cz Czernek - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Každý týden vracíme pět milionů korun, říká šéf Invia.cz Czernek

,
Každý týden vracíme pět milionů korun, říká šéf Invia.cz Czernek
Zdroj: archiv Jaroslawa Czerneka

Invia.cz je největší online prodejce zájezdů v Česku. „Krize, při které se kompletně uzavřou hranice a přeruší veškerý byznys včetně cestovního ruchu, může být fatální,“ říká šéf představenstva Invia.cz a investiční partner skupiny Rockaway zodpovědný za cestovní ruch Jaroslaw Czernek.

Je pro vás podpora cestovního ruchu ze strany státu dostatečná?

Ocitli jsme se v bezprecedentní situaci, příjmy během krátké doby spadly na nulu. Požádali jsme stát o posečkání daně a o program Antivirus. Ten je ale možné čerpat pouze na nepracující zaměstnance. Bohužel se nejedná o komplexní řešení současných potíží v cestovním ruchu. Šetříme, kde můžeme. Nechat zmizet zahraniční turismus jako tradiční segment ekonomiky, by mělo nedozírné důsledky. Tvrzení, že cestovky se mají proměňovat v jiné firmy, má až apokalyptický rozměr.

Co by teď nejvíce pomohlo?

Prioritou je stimulovat poptávku po službách cestovního ruchu. Předložili jsme státu návrh na propojení veřejného a soukromého sektoru v podobě digitálního projektu, který by zmírnil negativní dopady na trh práce. Na našich stránkách by se mohly shromažďovat tuzemské pobytové, zážitkové a gastro balíčky připravované podnikateli v oblasti cestovního ruchu, gastronomie a provozování volnočasových aktivit a zážitků.

Toto řešení by mohlo doplnit navrhované řešení státní podpory ve formě dotované cestovní poukázky. Důležité je mít také od úřadů jasné informace. Stát by měl koordinovat data s dalšími státy, zejména s těmi, které tvoří většinu v incomingu a v outgoingu, a na základě sdělení dat pak urychleně obnovit možnost cestování.

Sníží se počet pracovních míst v cestovním ruchu?

Čeští podnikatelé v cestovním…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?