Kastek má zakázky na příštích pět let

14. července 2003, 00:00 - (dr)
14. července 2003, 00:00

Firma investuje do rozšíření výrobySpolečnost Kastek existuje jedno desetiletí a za tu dobu se z ní stal dodavatel předních automobilových výrobců.Společnost Kastek Uherský Brod dodává komponenty nadnárodním koncernům v automobilovém průmyslu. Jejími odběrateli jsou například Robert Bosch, Siemens VDO, Faurecia, Automotive Lighting.

Firma investuje do rozšíření výroby

Společnost Kastek existuje jedno desetiletí a za tu dobu se z ní stal dodavatel předních automobilových výrobců.

Společnost Kastek Uherský Brod dodává komponenty nadnárodním koncernům v automobilovém průmyslu. Jejími odběrateli jsou například Robert Bosch, Siemens VDO, Faurecia, Automotive Lighting. Komponenty se montují do automobilů značek V olkswagen, Daimler Chrysler, Opel, BMW, Audi, Renault, Rover či Lamborghini.

Certifikát posunul firmu výše Firma získala koncem loňského roku zakázky až do roku 2007. Kromě dodávek obsahují kontrakty spoluúčast na vývoji objednaných dílů pro různé nejnovější modely vozů významných světových automobilek. Kastek bude vyrábět například části přístrojových desek, části ofukovačů a obložení dveří, což jsou složitější výrobky, nebo skupiny produktů s vyšší přidanou hodnotou. „Díky těmto zakázkám zdvojnásobíme růst obchodu s Německem a získali jsme i nové zákazníky v Polsku,“ pochlubil se generální ředitel společnosti Ivan Chrástek. Přímý export společnosti činí 25 procent produkce a největšími zákazníky jsou německé firmy. Zbytek automobilových součástek směřuje na tuzemský trh hlavně

pro systémové dodavatele automobilového průmyslu jako je Robert Bosch nebo Siemens VDO. Aby mohla společnost dodávat renomovaným automobilkám v Evropě i Spojených státech, absolvovala vloni certifikační audit ISO TS. „Díky této certifikaci jsme se posunuli výše v žebříčku producentů automobilového průmyslu. Nyní tak můžeme vyrábět skupiny výrobků jako například celé odkládací prostory přístrojových desek včetně osvětlení,“ dodal Chrástek.

Investice pro nové zakázky Společnost chce letos pokračovat v investičním programu, který zahájila vloni. Zásadní investice, jejichž výše by měla dosáhnout až ke třem stům milionů korun, by se měla uskutečnit během tří let. Díky tomu bude moci do roku 2006 vytvořit až padesát nových pracovních míst. Plánované investice se týkají rozšíření montážní linky a automatizace výroby. V ynaložené prostředky by po vstupu Česka do Evropské unie měly také umožnit, aby se Kastek UB mohl ucházet o rozšíření spolupráce s koncernovými podniky na evropském trhu. Společnost Kastek byla založena v roce 1992. Specializuje se na vývoj a výrobu technických výlisků vstřikováním. Ročně produkuje asi 45 milionů kusů výrobků pro automobilový a elektronický průmysl.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít