KANCELÁŘ NA HODINU - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

KANCELÁŘ NA HODINU

, Kateřina Menzelová,
KANCELÁŘ NA HODINU
Zdroj: Euro.cz

Na pronájmu podnikatelských prostor lze ušetřit

Mezinárodní Chartered Institute of Purchasing & Supply se sídlem ve Velké Británii vydal v loňském roce studii, která se zabývá bariérami vstupu na trh. Patří k nim samozřejmě i počáteční kapitál, který je nutný mimo jiné na pořízení vhodných prostor pro podnikání. Tato potřeba ale odpadá, pokud podnikatel využije místo klasického pronájmu kancelářských prostor takzvaný serviced office (kancelář s kompletními službami).
Tato služba poskytuje pronájem plně zařízené kanceláře, vybavené technikou a podle potřeby i pomocným personálem. Výhodou je, že klient si sám určí dobu, po kterou bude prostory najímat. Ta se může pohybovat od hodiny až po několik let. Jednou za měsíc zaplatí podnikatel účet, který zahrnuje pronájem plus veškeré položky související s provozem kanceláře. Studie uvádí, že se klientovi vyplatí využít serviced office v krátkém časovém horizontu (několik měsíců), protože jeho náklady v porovnání s klasickým pronájmem budou výrazně nižší.

Osudný Brusel.
Světovým lídrem mezi poskytovali těchto služeb je společnost Regus se sídlem ve Velké Británii. Její zakladatel Mark Dixon provozoval dříve obchody se sendviči a párky v rohlíku. Impulsem pro založení Regusu byla jeho pracovní návštěva Bruselu, kde nemohl najít vhodnou kancelář. To byl i jeden z důvodů, proč první pobočka zahájila činnost právě v hlavním městě Belgie.
I když společnost Regus vznikla teprve před jedenácti lety, dnes nabízí své služby ve třech stovkách byznyscenter v padesáti zemích světa, mezi nimi i v České republice. Minulý měsíc uzavřel Regus joint venture s indickou firmou Gesco. Ta je vůbec první indickou společností, která své akcie nabídla na burze.

Budoucí rozšíření.
Na mezinárodním veletrhu realitních a investičních příležitostí, který se konal v březnu ve francouzském Cannes, seznámili představitelé Regusu zájemce s dalšími plány na rozšíření své sítě, a to prostřednictvím joint venture a franšíz. Britský týdeník Property Week napsal, že si zájemci o spolupráci s Regusem budou muset připravit počáteční kapitál okolo jednoho milionu liber. Na oplátku budou moci využívat obchodní jméno Regus a zapojí se do celosvětového reklamního a marketingového programu společnosti.