Kanaďané koupili ostravského výrobce světlometů Wipac - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Kanaďané koupili ostravského výrobce světlometů Wipac

,
Kanaďané koupili ostravského výrobce světlometů Wipac
Zdroj: CC0 via Pixabay

Kanadský výrobce autodílů Magna koupil českou firmu Wipac Czech, která navrhuje a vyrábí osvětlení pro automobily. Hodnota transakce činí 1,1 milionu eur, což je asi 28 milionů korun.

Inženýrská firma Wipac Czech se specializuje na vývoj a výrobu předních světel automobilů zejména pro evropské luxusní značky. Zhruba čtyřicet inženýrů obsluhuje například Aston Martin, Bentley, Rolls Royce, McLaren, Lamborghini, Bugatti, Audi, Daimler, BMW či Porsche.

Wipac Czech bude hrát důležitou roli při růstu našeho globálního byznysu automobilových světě pro evropské výrobce,“ uvedl prezident Magna Machatronics, Mirrors and Lighting John O’Hara s tím, že osvětlení je důležitou částí firmy, zejména kvůli čím dál většímu množství elektroniky a senzorů, které jsou v nich zabudované, a rovněž kvůli většímu významu stylu světel na výsledné podobě aut.

Wipac Czech měla loni obrat 73 milionů korun a vydělala čtyři miliony. Firma začínala v roce 2013 jako FLTC Europe. Je zaměřena na výzkum a vývoj progresivních osvětlovacích systémů pro automobilový průmysl. Firma je složena z expertů všech odborností, které jsou klíčové pro návrh automobilové osvětlovací techniky: konstrukční vývoj, vývoj optiky, vývoj elektroniky, teplotní výpočty či virtuální testování. Od dubna 2017 byla součástí britské společnosti Carlo.

Dále čtěte:

Slabina elektromobility: extrémně drahé materiály. Automobilky řeší, jak výrobu zlevnit

Tesla made in Berlin, nikoliv Germany

Ohodnoťte tento článek
Diskuze