kalendárium

01. června 2012, 17:13 - Johanna Grohová
01. června 2012, 17:13

PONDĚLÍ 27. ÚNORA O sankcích proti Sýrii • Ministři zahraničí zemí Evropské unie pravděpodobně zpřísní sankce proti syrskému režimu prezidenta Assada, který tvrdě potlačuje povstání svých odpůrců. EU je v postoji rozdělena. Zatímco velké státy prosazují tvrdší sankce, několik jihoevropských zemí včetně Řecka se obává dopadu na jejich obchod. Ministři odsoudí útoky na město Holms, kde minulý týden zemřeli spolu s civilisty dva západní novináři.

Proti teroristům • Dohoda o opatřeních proti terorismu mezi EU a USA zřejmě narazí u europoslanců ve výboru pro občanská práva, kterým se nelíbí malé záruky garantující ochranu osobních dat pasažérů ze strany amerických úřadů.

ÚTERÝ 28. ÚNORA • Hra o velký rozpočet Rada pro obecné záležitosti EU pod vedením prezidenta Hermana van Rompuye bude jednat o celkové výši příštího sedmiletého rozpočtu pro EU. Řada zemí včetně Česka je nespokojena s navýšením rozpočtu ze strany komise a odkazují na ekonomické potíže. Současně se bude konat veřejné slyšení na půdě Výboru pro ekonomické a sociální záležitosti.

STŘEDA 29. ÚNORA Europoslanci o deficitech a ratingu Výbor pro ekonomické a měnové záležitosti se bude spolu s předsedou eurogroup Jean-Claude Junckerem zabývat tématy dohledu nad deficity rozpočtů, regulací ratingových agentur či energetických daní.

ČTVRTEK 1. BŘEZNA Summit EU25 versus Česko a Británie (UDÁLOST TÝDNE) 25 evropských lídrů na summitu EU konajícím se od 1. do 2. března podepíše novou fiskální smlouvu, ke které se nepřipojí česká vláda spolu s Británií. Jediní dva odpůrci – český premiér Petr Nečas a jeho britský kolega David Cameron – pojedou na summit symbolicky vlakem z Londýna. Prezident EU Herman van Rumpuy pak svolal na pátek nově zavedené summity pouze pro 17 států eurozóny. Výbušným tématem jednání unijních politiků bude snaha zvýšit objem prostředků v záchranných fondech pro eurozónu, na které tlačí Mezinárodní měnový fond a americká vláda. Proti se staví hlavní věřitel – Německo. Srbsko se pak zřejmě dočká statutu kandidátské země.

Eurozóna opět o Řecku Ještě před plánovaným dvoudenním summitem EU se má uskutečnit mimořádná schůzka ministrů financí zemí eurozóny, během níž by se mělo řešit, zda krizí stíhané Řecko plní podmínky pro poskytnutí druhého záchranného balíku pomoci 130 miliard eur.

Europarlament a ACTA Výbor Evropského parlamentu pro mezinárodní obchod měl najít stanovisko ke kontroverzní dohodě proti padělání ACTA. Mezitím se ale Evropská komise rozhodla text, který budí vlny protestů napříč Evropou, poslat k posouzení Soudnímu dvoru EU. Tím se záležitost odkládá nejméně o rok.

PÁTEK 2. BŘEZNA Van Rompuy 2x europrezidentem Stávající prezident Evropské rady Herman van Rompuy by měl být potvrzen do své funkce na dalších 2,5 roku a měl by se stát i prezidentem pro eurozónu.

Konference o fiskální politice Začíná dvoudenní konference v Bruselu na téma „Fiskální politika po finanční krizi”, na níž promluví významní ekonomové, kteří v poslední době přispěli k vývoji ve fiskální politice, zejména v oblasti stimulů ekonomik či udržitelných financí v měnové unii.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Cnews FM: Sžili jsme se s Firefoxem Quantum, nebo jsme ho vyhodili z okna? [podcast]
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít