Kalendárium 7/2012

10. února 2012, 13:47 - Johanna Grohová
10. února 2012, 13:47

Evropská unie

UDÁLOST TÝDNE/STŘEDA 15. ÚNORA Zbankrotuje Řecko?
Po týdnech neúspěšných jednání o podmínkách další pomoci Řecku, jehož součástí by mělo být odpuštění části dluhů soukromými věřiteli, se sejdou ministři financí eurozóny, aby odsouhlasili finální dohodu. Do té doby musí řecký parlament schválit již dohodnutá opatření. V opačném případě nastane v březnu bankrot Řecka.

PONDĚLÍ 13. ÚNORA • Nečas s Merkelovou o energetice
Premiér Petr Nečas jede do Berlína na Konferenci o energetice a politice životního prostředí, kterou pořádá hospodářská rada Křesťanskodemokratické unie kancléřky Angely Merkelové.
• Bezdomovci v zimě
V době tuhých mrazů s bilancí několika stovek mrtvých europoslanci na plenárním zasedání vyzvou ke strategii pro bezdomovce.

ÚTERÝ 14. ÚNORA • Kudy půjdou plynovody
Ministři energetiky EU budou na zasedání v Bruselu debatovat o návrhu hlavních směrů transevropské energetické infrastruktury a o tom, kam směřovat investice nutné k nahrazení stárnoucí infrastruktury, přechod k nízkouhlíkové ekonomice a dokončení strategie vnitřního trhu s energií.
• Budoucnost důchodů
Česko si bude moci porovnat svůj nový důchodový systém s nápady Evropské komise, která předloží návrhy, jak zajistit, aby penze u stárnoucí evropské populace byly v budoucnu přiměřené a udržitelné.

STŘEDA 15. ÚNORA Summit EU–Čína
• Jen několik dní po vyhrocení sporu o placení za emise v letecké dopravě mezi Čínou a EU se v Pekingu scházejí vrcholní zástupci obou velmocí na společném summitu. Čína minulý týden splnila svoji hrozbu a zakázala čínským leteckým společnostem platit poplatky za emise v rámci programu obchodování s emisními povolenkami, který zavedla EU.
• Potíže s Klausovou výjimkou
Evropský parlament vysloví stanovisko k české výjimce z Listiny základních práv Evropské unie, kterou si v roce 2009 vymínil prezident Václav Klaus mimo jiné jako ochranu před případnými nároky sudetských Němců. Liberální europoslanec Andrew Duff předloží ke schválení návrh, který členským zemím nedoporučuje, aby souhlasily s žádostí připojit tuto výjimku k již ratifikované lisabonské smlouvě. Tento „český“ protokol by měly členské státy schvalovat souběžně se smlouvou o vstupu Chorvatska do unie v příštím roce.
• Europoslanci o eurobondech
Europoslanci budou hodnotit opatření proti ekonomické krizi před dalším summitem EU plánovaným na první březnové dny. Budou také diskutovat a hlasovat o zavedení kontroverzích eurobondů.

ČTVRTEK 16. ÚNORA • Urbanistické fórum
Na 500 účastníků včetně starostů evropských měst, asociací, zástupců urbanistických sítí se sjede do Bruselu na první urbanistické fórum, které má zprostředkovat přímý dialog a výměnu zkušeností mezi městy v Evropě.

PÁTEK 17. ÚNORA • Zastoupení žen ve vedení firem
Ministři práce a sociálních věcí zemí EU budou mimo jiné debatovat o problematice zastoupení žen v řídicích orgánech firem či o mechanismech včasného varování před makroekonomickými nerovnováhami.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Nejlevnější 4K OLED televize se slevy nedočkala, ale dostane k ní zdarma PS4 Pro
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít