K ženě patří ženskost. Proč ji nedat najevo?

27. ledna 2003, 00:00 - Nikoleta Alivojvodič
27. ledna 2003, 00:00

Být rovnocennou partnerkou neznamená nosit trenky a stříhat se nakrátko Vzpomínáte, jak jste ještě jako čerstvá absolventka ekonomické fakulty měla krásné dlouhé vlasy až po ramena? Pak jste si je raději ostříhala nakrátko, abyste působila seriózním dojmem. Copak nejde skloubit inteligenci a ženskost?

Být rovnocennou partnerkou neznamená nosit trenky a stříhat se nakrátko

Vzpomínáte, jak jste ještě jako čerstvá absolventka ekonomické fakulty měla krásné dlouhé vlasy až po ramena? Pak jste si je raději ostříhala nakrátko, abyste působila seriózním dojmem. Copak nejde skloubit inteligenci a ženskost?

Když se připravujete na jednání s muži, jakým způsobem uvažujete? Vytáhnete si ráno ze skříně kalhotový kostýmek a boty na nízkém podpatku, nebo klidně sáhnete po sukni, blůzce a elegantních lodičkách? Máte pocit, že docílíte většího úspěchu, když dáte najevo, že jste také „chlap“? Krásné ženy jsou podle vás sice vnímány jako objekt obdivu, ale nikoli kvůli tomu, co umí a co dokázaly. Jenže proč? Pokud to tak muži (nebo i jiné ženy) vidí, je spíše na nich, aby se podobných předsudků zbavili. Možná, že je to jen jejich způsob zvládání vlastních nejistot. Možná si říkají „je sice krásná, ale zato v hlavě toho příliš mít nebude“. Jednat s dámou oplývající ženskostí, šarmem a ještě k tomu inteligencí, by pro mnohé mužské i ženské „ješity“ bylo zřejmě příliš velké sousto.

Krásná a chytrá žena = nebezpečí

Vysoce postavených žen ve světě byznysu i politiky je stále ještě mnohem méně než vysoce postavených mužů. Snad i proto je mnoho dam toho názoru, že se ve svém chování, razanci i odívání musí pánům přiblížit. Je to však ten správný směr? Existuje skutečně důvod vzdávat se své přirozenosti a přetvářet se v tvrdého a neústupného chlapa? Vždyť příroda rozhodla, že se staneme ženami, tak jimi skutečně buďme. A kdo říká, že v sukních nemůžeme dosáhnout svých cílů? K tomu, aby nás gentlemani považovali za rovnocenné partnerky v obchodě i v soukromí, nepotřebujeme nutně nosit trenky a stříhat se nakrátko. Nepotřebujeme k tomu ani hlasitě vykřikovat, jak jsme nezávislé, schopné a důležité. Mnohdy stačí málo - znát svou hodnotu a nebát se využít své ženskosti. Pokud si některé feministky myslí, že využití ženskosti ve svůj prospěch je ostudné a nehodné pro každou cílevědomou a chytrou ženu, nechme jim to přesvědčení. Jednou jsem slyšela někoho říkat, že není nic nebezpečnějšího než krásná a chytrá žena, pokud dokáže s oběma svými přednostmi dobře nakládat. Byla to pochvala a řekl ji muž. Někteří pánové se však v přítomnosti takto silné soupeřky cítí ohroženi. Možná i proto v sebeobraně vytahují „levné“ zbraně plné všemožných předsudků. Ale hlupáků je na světě přespříliš. Mezi muži i mezi ženami.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou…
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř Mercedesu třídy S
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Technologie
Nokia 7 je tady. Sympatická střední třída má skleněná záda a punc od Zeisse
Asus: Coffee Lake by mohlo být kompatibilní s deskami generace Z270, kdyby Intel chtěl
Linuxáci si vymodlili vlastní smartphone. Librem 5 se chce odlišit od Androidů i iPhonů
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít