Jsme silní a zdraví

28. dubna 2009, 13:35 - (red)
28. dubna 2009, 13:35

Slabí a nemocní budou mít problémy dříve než my, říká finanční šéf Linetu

EURO: Kdy jste se poprvé začali ve vaší společnosti zabývat hospodářskou krizí? CHÝŇAVA: První úsporná opatření jsme spustili v září 2008, prvotní impulz byl však dán neplněním finančního plánu. Intenzivně pak během podzimu 2008.

EURO: Jaký byl dopad krize na provozní výsledky, jak se změnily oproti plánu? CHÝŇAVA: Náš hospodářský rok končí až v březnu, takže konečné dopady budeme znát později. Již dnes víme, že jde o částečný propad tržeb vyplývající z opatrnosti našich zákazníků při investování.

EURO: Jaká jste přijali opatření pro udržení, respektive zlepšení provozního výsledku? CHÝŇAVA: Výrazně jsme omezili či zpomalili naše obnovovací a rozvojové investice a čekáme, jak se bude vyvíjet budoucí poptávka. Jisté pozitivní nákladové efekty očekáváme z titulu propadu cen komodit a z toho vyplývajících nižších nákupních cen materiálů. Intenzivně se věnujeme projektům na zvýšení efektivity procesů ve výrobě i v administrativě s cílem snížit zaměstnanost a mzdové náklady.

EURO: Považujete za správné soustředit se jen na snižování nákladů, nebo je třeba hledat nové možnosti například ve formě inovací? CHÝŇAVA: Krizi bereme rovněž jako příležitost k získání či upevnění konkurenční výhody. Jsme silná a zdravá společnost, slabé a nemocné společnosti budou mít problémy větší a dřív než my. Naše vize je „jsme světový lídr inovativních řešení pro kvalitnější život“ a podle toho také jednáme. Disponujeme vlastním výzkumem a vývojem a tyto aktivity se snažíme posilovat a dále rozvíjet i v období krize.

EURO: Kdy dosáhne hospodářská krize vrcholu a kdy očekáváte opětovný růst ekonomiky? CHÝŇAVA: Scénářů si dokážu představit několik. Nejdříve však v roce 2010.

EURO: Máte nastaveny indikátory, které „měří“ dopady krize a případný obrat k lepšímu? CHÝŇAVA: Nevím o žádném speciálním, který bychom dodatečně nastavovali. Standardně sledujeme informace týkající se budoucích zakázek a výběrových řízení.

BOX
Pavel Chýňava, Linet
Linet je světový lídr v prodeji zdravotnických lůžek a dalšího nemocničního zařízení s obratem 1,8 miliardy korun, z čehož více než 80 procent pochází z exportu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Vypnete lokalizační služby a vyjmete SIM. Android vás může sledovat i tak
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít