Již jen dva měsíce zbývají do mise dodavatelů strojírenské techniky do Turecka - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Již jen dva měsíce zbývají do mise dodavatelů strojírenské techniky do Turecka

, CzechTrade,
Již jen dva měsíce zbývají do mise dodavatelů strojírenské techniky do Turecka
Zdroj: Shutterstock

Agentura CzechTrade zve české firmy na oborově specializovanou misi do Turecka ve dnech 9. – 13. března. České strojírenské subjekty budou mít příležitost jednat u kulatých stolů se zástupci významných tureckých společností a prezentovat své výrobní profily.

Proč právě strojírenství do Turecka?

Turecké hospodářství prochází od počátku nového tisíciletí mimořádných rozvojem. Hlavním tahounem ekonomiky je automobilový průmysl – působí zde dvanáct výrobců vozidel. Země je známá produkcí elektrospotřebičů (např. spotřebiče Arcelik), dále jsou významné stavebnictví či loďařský průmysl. Od roku 2017 vláda klade velký důraz na rozvoj obranného sektoru. Vlastní strojírenská výrobky a stroje jsou nezbytnou podmínkou pro další růst všech oborů.

Turecko sice učinilo velký pokrok, avšak stále musí více strojů dovážet, než kolik jich vyváží. Jen z naší vlasti to bylo loni za leden až listopad v objemu téměř šesti miliard korun. Vývoz strojů a zařízení všeobecně používaných v průmyslu dlouhodobě drží druhou pozici v žebříčku celkového českého exportu do Turecka.

Mise strojařům šitá na míru

Obchodní návštěvu pro české dodavatele strojírenské a manipulační techniky připravuje zahraniční kancelář CzechTrade v Istanbulu ve spolupráci s tamním Generálním konzulátem. Během této cesty budou zajištěny návštěvy předních tureckých podniků v oboru, osobní jednání s jejich vrcholovými manažery a firemní prezentace, včetně tlumočení. Sami účastníci se mohou podílet na programu a hlasovat o svých preferencích mezi třiceti tureckými společnostmi, aby investovaný čas i finanční prostředky vedly k efektivnímu napojení na ty nejvhodnější obchodní partnery v Turecku.

Zájemci o bližší informace mohou kontaktovat garantku akce Stefani Myslovich (stefani.myslovich@czechtrade.cz, tel. 728 370 065), ředitele zahraniční kanceláře CzechTrade v Istanbulu Vladislava Polácha (vladislav.polach@czechtrade.cz, tel. +90 536 863 17 77) nebo navštívit Kalendář akcí na webu agentury CzechTrade.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze