Jiří Miča, country manažer společnosti Halfords: Nejdříve kvalita a pak cena

25. ledna 2010, 13:03 - Karel Beránek
25. ledna 2010, 13:03

Na trhu se objevila britská značka Halfords. Specializuje se na autodoplňky a cyklistiku. Loni v listopadu otevřela prodejnu v Plzni a dostala se celkově na šest obchodních míst v České republice. Co letos nabízí motoristům?

Autor: Halfords

Co přesně Halfords v tuzemsku motoristům a cyklistům nabízí?

V našich klíčových kategoriích výrobků, jimiž jsou příslušenství a elektronika do aut, pneumatiky, náhradní díly, jízdní kola, produkty pro cestování a volný čas či dětské autosedačky, nabízíme přímo na prodejně až 10 tisíc položek. Díky přímému propojení s dodavateli můžeme zákazníkovi dodat dalších až 250 tisíc položek do následujícího dne. Mohu říci, že v každé kategorii nabízíme kompletní spektrum výrobků, například u aut od žárovek přes stěrače, baterie, laky, motorové oleje či baterie až po hliníková kola, pneumatiky a velké audio soustavy.

Jaká je struktura nabízených značek? Jsou to například produkty spíše dražší, nebo naopak méně známé a levné?

TRADICE STARÁ 118 LET
Začátky společnosti Halfords sahají do roku 1892, kdy si Frederic Rushbrook otevřel v Birminghamu svůj první železářský obchod. Název firmy je odvozen podle ulice Halfords v Leicesteru, kde Rushbrook otevřel v roce 1902 druhou prodejnu. Společnost expandovala převážně ve Velké Británii a Irsku, kde má nyní 455 prodejen. Až po 115 letech od svého založení se firma vydala ­poprvé přes kanál do kontinentální Evropy a její první cílovou zemí se stala Česká republika. V červnu 2007 zde Halfords otevřel svou první velkoplošnou prodejnu v obchodní zóně Čestlice u Prahy.

U všech produktů si zákazník vždy může vybrat. Například u náhradních stěračů nebo u motorových olejů nabízíme výrobky ve třech různých cenových hladinách. Klasický produkt s nejnižší cenou, střední kategorii, kterou zastupují vlastní značkové výrobky Halfords, a pak výrobky od vedoucích světových značek. Třeba u motorových olejů nabízíme celkem čtyři značky – Halfords, Castrol, Mogul a Mobil – v baleních od jednoho až po pět litrů. Celkově tak má kupující na výběr 74 různých olejů a volba je pouze na něm.

Používáte pro některé produkty značku Halfords, i když jsou z výroby „odjinud“?

Produkty se značkou Halfords pro nás vyrábějí světoví producenti a na jejich nákup dohlíží oddělení kontroly kvality, které nepustí na pulty Halfords jediný nekvalitní výrobek. To je zásadní rozdíl oproti „vlastním řadám“ například v supermarketech s potravinami, kde tyto výrobky patří do nejlevnějšího cenového pásma a rozhodující je zejména cena. U Halfords hodnotíme vždy nejprve kvalitu a až poté konkurenceschopnou cenu.

Často se jedná o takzvané sezonní výrobky, jak se to projevuje ve vaší marketingové strategii a podpoře prodeje?

Sezonní nabídky jsou nedílnou částí naší prodejní strategie, protože motorismus, cyklistika i cestování jsou silně sezonními záležitostmi. Před zimou a na jaře děláme akce na kontrolu aut, výměnu pneumatik, v zimě a v létě pak akce například na střešní boxy. Totéž platí i u jízdních kol, jejichž prodej marketingově podporujeme zejména od jara do začátku podzimu, a také u produktů pro cestování a volný čas. Mimochodem, pro kola jsou stále silnější Vánoce, kdy prodáme velmi mnoho dětských bicyklů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít