Ještě jednou o obočí

11. srpna 2003, 00:00 - Michal Zachar, konzultant osobní a firemní image <a href="http://www.vizazista.cz" target="_blank">www.vizazista.cz</a>
11. srpna 2003, 00:00

Posledně jste se zmiňoval o tom, jak může tvar obočí výrazně ovlivnit celkový vzhled. Můžete nám poradit, jakými způsoby lze obočí tvarovat?S. Kolvárová, České BudějoviceNejlépe se s obočím pracuje, když na něj můžete kreslit přímo. Ideálním pomocníkem je tužka na obočí.

IMAGE

Posledně jste se zmiňoval o tom, jak může tvar obočí výrazně ovlivnit celkový vzhled. Můžete nám poradit, jakými způsoby lze obočí tvarovat?

S. Kolvárová, České Budějovice

Nejlépe se s obočím pracuje, když na něj můžete kreslit přímo. Ideálním pomocníkem je tužka na obočí. Vykreslování žádoucího tvaru neděláme souvislou linkou, ale pokud možno vyčárkujeme část, kterou chceme zvýraznit. Postupujeme tak, že tahem napodobujeme jednotlivé chloupky. Důležité je, aby barva tužky odpovídala barvě obočí. Nepřirozeně působí, když má například blondýnka obočí černé jako uhel. Pokud je barva tužky stejná, nemusíme se bát obočí prodloužit. Častým nešvarem je, že si některé ženy obočí nevykreslí do strany, ale pouze dopředu. Pokud se vám tužka zdá příliš výrazná a obočí dostane nežádoucí výraz, vyčesejte jej kartáčkem. Docílíte tak efektu měkkého a plynulého přechodu. Ideální na úpravu obočí jsou mastné oční stíny, které se nanáší šikmým štětečkem. Hodí se zejména pro světlé obočí. Stín udělá podklad a zabarví i světlejší chloupky. Mastné stíny dobře přilnou a neopadávají. Nejpřirozenější, i když poněkud bolestivou metodou je vytrhávání chloupků. To provádíme, když je obočí příliš dominantní. Obličej se srostlým obočím nad kořenem nosu vypadá zachmuřeně. Vytrháváním se obočí formuje do požadovaného tvaru, ale pozor - chloupky bychom měli odebírat vždy od spodního okraje! Aby to nebolelo, vypneme kůži mezi dvěma prsty a chloupek vytrhneme ve směru růstu. Úpravu trvalejšího rázu nabízí permanentní make-up, při kterém se vpraví barevné látky do kůže a vytvoří se žádoucí tvar. Výsledek by měl vydržet přibližně tři až pět let. Vhodný je hlavně v místech, kde již chloupky nedorůstají.

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi.

Týdeník Profit Rubrika „Styl“ - poradna Vinohradská 1511/230, 100 00 Praha 10 e-mail: styl@profit.cz, vizazista@tiscali.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
Auta
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale…
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Nejlepší ojetá auta do 100 000 Kč, která jsou levná na provoz
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik jsou dnes dostupnější
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Technologie
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Na Chromeboocích poběží MS Office i World of Warcraft, ale…
8 smartphonů do 10 000 Kč: kompakt, phablet, odolňák i vlajková loď [Vánoce 2017]
Robot Atlas je zase mrštnější. Podívejte, jak udělá salto (video)
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít