Jednoduchý nákup v malém

02. října 2006, 00:00 - MARTINA MARTINOVIČOVÁ
02. října 2006, 00:00

KAPITÁLOVÝ TRHRM-Systém začal nabízet nový způsob obchodování s akciemi. Určený je především pro menší a střední investory. Zatím přes něj lze zobchodovat jedenáct titulů.Mimoburzovní RM-Systém v září spustil nový způsob obchodování nazvaný EasyClick.

KAPITÁLOVÝ TRH RM-Systém začal nabízet nový způsob obchodování s akciemi. Určený je především pro menší a střední investory. Zatím přes něj lze zobchodovat jedenáct titulů.

Mimoburzovní RM-Systém v září spustil nový způsob obchodování nazvaný EasyClick. Umožňuje nakupovat a prodávat české tituly a je určen především pro drobné a střední investory. Podle ředitele pro strategii a marketing RM-Systému Jiřího Vodičky je nový produkt cenově výhodný při menších a středních objemech obchodů.

PŘIJĎTE, BUDE I TATRA RM-Systém chce prostřednictvím EasyClicku zvýšit zájem investorů o akcie. Podle Vodičky by se denní objem obchodů měl do konce roku zvýšit z nynějších deseti milionů na 50 milionů korun. Prostřednictvím služby EasyClick lze v současné době již obchodovat jedenáct akcií včetně blue chips českého trhu, jako je ČEZ, Komerční banka, Telefónica O2 či Unipetrol. Vedle toho nabídne tituly, které již nejsou na pražské burze, ale stále je o ně zájem, například Mittal Steel Ostrava, Tatra nebo Třinecké železárny.

Ve spolupráci s novým vlastníkem -finanční skupinou Fio - hodlá RM-Systém začít nabízet úvěry, časem dokonce i deriváty. Na trh by se také postupně měly dostat také zahraniční akcie, které se nyní obchodují na pražské burze, tedy emise Erste Bank či Zentivy.

OBCHOD V NÍZKÝCH OBJEMECH

EasyClick je vlastně jednoduchý pokyn k nákupu nebo prodeji vybraných akcií. Obchoduje se v objemech, které odpovídají tak zvanému EasyClick lotu. To je předem určený násobek počtu kusů inkriminované akcie. Velikost lotu je nastavena tak, aby byla cenově dostupná právě pro menší a střední investice individuálních investorů. Například jeden lot akcií ČEZ má hodnotu přibližně 75 tisíc korun. Naproti tomu na nákup spadovského lotu je potřeba jeden až dva miliony korun.

Podání obchodního pokynu je v rámci nové služby zdarma. Účtován je pouze poplatek ve výši 0,3 procenta z objemu obchodu. Celkové náklady jsou tak oproti burze o něco nižší. Ovšem na druhou stranu tento poplatek nemá ani strop či cenová pásma. Pro větší nákupy tak není vhodný, protože na burze lze prostřednictvím obchodníků s cennými papíry dosáhnout nižší ceny.

WOBCHOD NEBO I-ZÁKAZNÍK

Obchodovat akcie přes EasyClick lze jak na obchodních místech RM-Systému, tak prostřednictvím internetu. V rámci internetu lze zvolit dva způsoby.

Prvním je Webový zákazník (W-zákazník), který obchoduje z webových stránek RM-Systému přes službu Wobchod v kombinaci s mobilním telefonem, na který je zasílán formou SMS bezpečnostní PIN pro potvrzení pokynů.

Smlouvu W-zákazníka lze uzavřít na každém z obchodních míst. Zprovoznění služby včetně registrace vyjde na 400 korun. Pak je zapotřebí převést peníze určené na nákup akcií na svůj účet u RM-Systému. Poté už stačí jen přihlásit se na webové stránky Wobchod a začít zadávat pokyny k nákupu či prodeji.

Druhým způsobem je takzvaný Internetový zákazník (I-zákazník), který obchoduje prostřednictvím nainstalovaného programu RM-S/Internet, kdy je přenos dat zabezpečen osobním elektronickým certifikátem. Minimálně jednou za šest měsíců je nutné certifikát obnovit a spolu s tím zaplatit i příslušný paušál za využívání služby.

CO JE EASYCLICK

* nový systém obchodování na RM-Systému

* obchod probíhá pouze s loty

* podání pokynu je zdarma

* poplatek činí 0,3 procenta z objemu obchodu

* žádné další příplatky

JAK OBCHODOVAT V RÁMCI EASYCLICK

* přes on-line terminály na všech 58 obchodních místech RM-Systému

* prostřednictvím internetu jako webový zákazník na RM-Systému přes službu Wobchod

* jako internetový zákazník přes software RM-S/Internet

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Auta
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s…
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně zajímavé auto
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Technologie
Uber zlepšuje podmínky pro své řidiče a přidává živé sledování
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Koupě roku? Amazon dnes prodává Galaxy S8 jen za 13 200 Kč
Další devadesátková hra zdarma. Stáhněte si akci MDK
AMD brzo vydá nové procesory, podpora už je v BIOSech. APU Raven Ridge možná v lednu?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít