Jeden den podnikatele: Dopoledne firma, odpoledne zákazníci

03. července 2015, 13:27 - Filip Mikschik
03. července 2015, 13:27

Jak si organizuje svéj den Filip Mikschik, zakladatel pracovního portálu Startupjobs.cz a proč je pro něj cestování metrem nejefektivnější?

Nejsem úplně fanoušek ranního vstávání, proto se můj budík ozývá až někdy kolem 7.45, kdy mě zároveň žena volá k snídani. Kolem 8.30 vyrážíme společně na metro, které je reálně pro mě nejefektivnějším způsobem, jak se dostat do kanceláře.

Cestu využívám ke čtení článků, které jsem si předchozí den uložil do telefonu, a zároveň procházím statistiky a e-maily. Do kanceláře dorazím na devátou hodinu. Obecně se snažím držet konceptu, že dopoledne řeším primárně věci vnitrofiremní, aby vše fungovalo, jak má (zákaznický servis, vývoj), a odpoledne věci pro vnější fungování (konkrétní zákazníci, prodej, marketing), ale vše se odvíjí od toho, jaké jsou aktuální priority.

Dnem, který se mi podařilo nejvíce standardizovat, je pondělí, které začíná většinou rychlým předáním novinek celému týmu - co nás tento týden čeká a jaký byl ten předchozí. Poté se potkávám s každým členem týmu individuálně v rámci „gaučingu“, jak jsme si tuto tradici nazvali.

S každým se tak na chvíli pobavím o tom, na čem pracuje, co mu chybí, jak mu můžu pomoci, co jsou priority, a zjišťuji obecně zpětnou vazbu. Vše maximálně otevřeně a přátelsky, abychom se mohli rychle posouvat vpřed a zlepšovat se.

Během pondělí si nedomlouvám žádné schůzky, a tak většinou proběhne společný oběd celého týmu. Na odpoledne se pravidelně od stolu přesouvám na gauč, kde v klidu vyřizuji to, co je potřeba, hlavně spoustu komunikace - e-mailů a jednotlivé priority dne.

Kolem 18. hodiny je čas se „přesunout do homeofficu“, jak rád říkám, a opět s telefonem a novinkami na Twitteru v ruce se přesouvám domů.

Doma přichází chvíle vypnout. Poslední dobou se snažím po příchodu domů i zapojit trochu aktivního pohybu, kterého si v kanceláři člověk moc neužije. Následuje večeře a pro odreagování doplněná nějakým seriálem či filmem. Poslední dobou čím dál více i nějakým zajímavým dokumentem, protože mě neustále baví zjišťovat, jak se co vyrábí a jak co funguje. Někdy mezi desátou a jedenáctou se vracím k práci na „večerní směnu“, protože se mi v noci nejlépe pracuje, je klid, a proto většinu opravdu zásadních věcí připravuji v noci. Kolem jedné hodiny už mám většinou vše, co jsem chtěl udělat, vyřízeno, inbox zero, a tak se jdu věnovat plánování na další den.

Projdu věci dle priorit, seřadím si úkoly, určím, co chci stihnout zítra a co neuteče. A s klidem v duši, že mám vše zásadní hotové a jasno v tom, co budu zítra dělat, se přesouvám do postele, kde ještě přečtu pár článků. Lehce po druhé hodině usínám.

Autor je zakladatel portálu StartupJobs.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít