Je to nepříjemná situace

13. září 2004, 00:00 - PETR KUČERA
13. září 2004, 00:00

NÁMĚSTEK HEJTMANA PRO OBLASTI REGIONÁLNÍHO ROZVOJE, ÚZEMNÍHO PLÁNOVÁNÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ STANISLAV RAMPAS: Neopomnělo se něco při výstavbě pumpy v Pavlově Studenci?

Stanislav Rampas

NÁMĚSTEK HEJTMANA PRO OBLASTI REGIONÁLNÍHO ROZVOJE, ÚZEMNÍHO PLÁNOVÁNÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ STANISLAV RAMPAS: Neopomnělo se něco při výstavbě pumpy v Pavlově Studenci? Zástupci kraje nemohou do správního řízení přímo vstoupit ani ho ovlivňovat. Mohou se k němu pouze vyjádřit nebo vše prošetřit. To, co jsme viděli a s čím jsme se seznámili, je v pořádku. Důvody uváděné odpůrci stavby považuje Krajský úřad, odbor regionálního rozvoje, za nerelevantní. Zástupci kraje se domnívají, že procedura proběhla řádně a nic se nezanedbalo. Připomínky ohledně podzemních vod jsou bezpředmětné. Krajský úřad neshledal v územním rozhodnutí ani ve stavebním povolení žádné závady. Jste si tím jisti? U stavby sice nebyla uskutečněna EIA (posuzování vlivů na životní prostředí), ale proto, že se v tomto případě příslušná povinnost na stavbu nevztahuje. Neovlivní případ vztahy na hranicích? Samozřejmě je to nepříjemná situace, tak jako všechny, byť sebemenší spory na hranicích. Hovořili jsme o tom s bavorskými krajskými kolegy, s kterými je spolupráce dlouhodobě výborná. Dohodli jsme se, že by bylo lepší těmto sporům předcházet a že by se obě strany měly o možných ohniscích podobných sporů včas informovat. Přeshraniční vztahy jsou velice dobré, ani na Tachovsku, ani v jiných pohraničních okresech není nějaký výrazný problém. Naopak lze uvést řadu příkladů dobré spolupráce a zlepšení vztahů. Je všechno skutečně tak idylické?**

Z bavorské strany - tak jako všude na světě v podobných situacích - jsou samozřejmě občasné výhrady proti našim levnějším službám. Ničíme jim prý tamní obchodní a živnostenské prostředí. Máme levnější například lékaře, kadeřníky či právě služby pro motoristy. Věřím, že se najdou nějaké cesty, protože často jsou to jen obavy z něčeho nového, hlavně u starších lidí, kteří jsou obecně proti jakýmkoliv změnám - na obou stranách hranice.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in…
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Nejlepší ojetá auta do 100 000 Kč, která jsou levná na provoz
Technologie
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít