Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Itochu, ilustrační foto
Itochu, ilustrační foto
Autor: Profimedia.cz

Japonská skupina Itochu hledá dodavatele technologií mezi českými firmami

07. srpna, 12:07 - CzechTrade
 Itochu, ilustrační foto
Itochu, ilustrační foto
Autor: Profimedia.cz
07. srpna, 12:07

Vydat se do Evropy a prozkoumat zdejší situaci v oblasti nových technologií, především internetu věcí, sítí 5G, průmyslu 4.0, automatizovaných dopravních systémů a chytrých továren, se rozhodla společnost Itochu Techno Solutions (CTC). Zatímco při loňské první cestě na starý kontinent zástupci CTC navštívili Německo, letos si za cíl zvolili Českou republiku, aby zde našli vhodné dodavatele technologií pro své klienty.

„Většina našich klientů i dodavatelů sídlí v Japonsku, ve východní Asii a Severní Americe. V rámci každoročních cest po jednotlivých evropských státech se chceme zaměřit na získávání nových dodavatelů technologií pro naše stávající klienty,“ vysvětluje Tadataka Okubo, technický ředitel Itochu Techno Solutions.

V České republice se zástupci CTC během tří dnů od 10. do 12. července seznámili s nejúspěšnějšími příklady aplikace nových technologií (prohlídka továrny ABB v Brně) a také s jejich výzkumem a vývojem (návštěva výzkumného centra CEITEC a společnosti Roboauto). Vedle toho se setkali s reprezentanty šesti firem v Praze a čtyř v Brně. Samotnou návštěvu České republiky a veškerý program pro Itochu zorganizovala agentura CzechInvest ve spolupráci s agenturou CzechTrade a pražskou kanceláří japonské mezinárodní obchodní organizace JETRO.

„Organizované obchodní mise ze zahraničí jsou skvělá příležitost pro menší inovativní firmy, jako je Mycroft Mind. Velice nás potěšilo, že jsme zástupce vysokého managementu Itochu dokázali prezentací našich řešení ve zpracování velkých objemů dat z energetických sítí a jejich holografickým zobrazováním zaujmout. Znamená to totiž, že dokážeme nabídnout služby, které pro ně nejsou běžné. A to je pro naše další jednání s podnikem velikosti a významu Itochu důležitá konkurenční výhoda,“ říká Filip Procházka, předseda představenstva a výkonný ředitel firmy Mycroft Mind, kterou japonští zástupci také navštívili.