Jaký jste typ?

04. srpna 2003, 00:00 - Michal Zachar, konzultant osobní a firemní image (www.vizazista.cz, www.imageaudit.info)
04. srpna 2003, 00:00

Podle čeho se pozná barevný typ? Hraje v tom roli barva pleti?J. Spurná ŠumperkExistují studené a teplé barevné typy. Ovšem, co jsem já? To je otázka, která lidi, tedy hlavně ženy, trápí od věků. Jednoduchá rada je nechat si poradit odborníkem. Ten by měl být schopen přesně popsat a vysvětlit barevný typ klientky.

Image

Podle čeho se pozná barevný typ? Hraje v tom roli barva pleti?

J. Spurná Šumperk

Existují studené a teplé barevné typy. Ovšem, co jsem já? To je otázka, která lidi, tedy hlavně ženy, trápí od věků. Jednoduchá rada je nechat si poradit odborníkem. Ten by měl být schopen přesně popsat a vysvětlit barevný typ klientky. Ovšem to lze pokud používá určitý systém. Nikoli, že se onen dotyčný ráno probere a řekne si, že bude barevným typologem. Většina žen lpí na tom, zda je jejich pleť mastná či suchá. Daleko důležitější je však znát svůj barevný typ. Perfektní vzhled obličeje se vytvoří pouze pokud bude podklad (tvář) ladit s povrchem (makeupem). Pro určení barevného typu se vychází z barvy pleti, protože je na lidském těle jednoznačně největší plochou. Na základě desetileté praxe mohu říct, že ve střední Evropě žije skupina žen s pletí nažloutlou (teplou) a narůžovělou nebo načervenalou (studenou). O nažloutlé pleti hovoříme, jeli pleť jemně zlatavá, béžová nebo žlutohnědá. Většina make-upů se vyrábí v tomto provedení. Problém však spočívá v tom, že ženy u nás žijící patří zhruba ze 70 % do skupiny studených typů (léto a zima) a mají narůžovělý tón pleti. Pouhým pohledem se odstín pleti určuje velmi obtížně. Pozor na červené žilky v obličeji (velmi rozšířené), které zabarvují pleť tak, že ji laik pod prvním dojmem zhodnotí nesprávně. Také pihy a nečistoty znesnadňují určení správné barvy pleti, a tím i správnou volbu podkladu. Také příliš bledé obličeje jsou opačně poznamenány modrými žilkami okolo očí. A podklad je opět jinak zbarvený. Tip pro vás: všímejte si spíše čela a brady, tam není příliš kožních změn. No a poslední rada: kdysi se barevný typ určoval podle různých znaků, např. podle barvy prsních bradavek. Tam je totiž na malém prostoru vtěsnáno mnoho pigmentu. Ovšem počkejte radši na posudek typologa.

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi.

Týdeník Profit Rubrika „Styl“ - poradna Vinohradská 1511/230, 100 00 Praha 10 e-mail: styl@profit.cz, vizazista@tiscali.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít