Jak získat podporu od státu

04. července 2005, 00:00 - *
04. července 2005, 00:00

Na veletrhy s oficiální účastí České republiky poskytuje tuzemské ministerstvo průmyslu a obchodu finanční příspěvek ze státních prostředků na úhradu výstavních nákladů.

Tyto veletrhy jsou v našem seznamu OZNAČENY HVĚZDIČKOU.

Příspěvek je určen:

1) firmám nad 250 zaměstnanců

Ministerstvo průmyslu a obchodu poskytuje přípěvek pokrývající 50 procent nájmu čisté výstavní plochy - maximálně 100 tisíc korun na jednoho vystavovatele, který se fyzicky účastní expozice.

2) malým a středním podnikům do 250 zaměstnanců

Ministerstvo průmyslu a obchodu hradí 100 procent nájmu čisté výstavní plochy (maximálně 100 tisíc korun Kč na jednoho vystavovatele fyzicky přítomného v expozici). Musí jít o firmy, jejichž tržby nepřesahují 1,450 miliardy korun nebo jejichž aktiva (resp. majetek) nepřesahují 980 milionů korun a současně 25 procent nebo více procent kapitálu podniku nevlastní jeden podnik nebo společně několik podniků, které nesplňují tyto podmínky.

Stát bude navíc hradit 100 procent nákladů na státní doprovodnou propagaci, související s příslušným veletrhem, a to formou inzerce, setkání s novináři a podnikateli, prezentace v tisku případně v dalších médiích, při organizaci odborných seminářů. Bude nadále vydávat „průvodce expozicí“ v tištěné formě a u vybraných veletrhů i ve formě CDROM. Tento CD-ROM umístí bezplatně na serveru ministerstva a příslušné veletržní správy v zahraničí, čímž dosáhne efektu včasné informovanosti především odborné veřejnosti o českých vystavovatelích a jejich produktech na příslušném veletrhu.

Finanční příspěvek na úhradu nájemného neobdrží vystavovatel přímo, ale prostřednictvím firmy pověřené ministerstvem zajištěním technické realizace účasti a doprovodné propagace. Skutečné celkové náklady vystavovatele jsou tak sníženy o poskytnutý příspěvek za pronájem čisté výstavní plochy. Podklady o podniku předá vystavovatel realizační agentuře v předstihu jednoho až dvou měsíců, aby mohly být informace prezentovány na serverech veletržních správ a při přípravě průvodce expozicí.

Další informace lze získat u realizátora nebo na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR (Politických vězňů 20, Praha 1, tel. 224 062 145, 224 062 683, 224 062 518 či fax 224 226 050). V současné době stále probíhají určitá upřesnění ohledně oficiálních účastí, a to zejména z hlediska výběrových řízení na dodatečně schválené akce. Příslušná doplnění a další změny budou zveřejněny na webových stránkách www.mpo.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít