Jak využít drony pro svůj byznys - Euro.cz

Přihlášení

Jak využít drony pro svůj byznys

, Pohunkova,
Jak využít drony pro svůj byznys
Zdroj: DronPro, s.r.o.
Komerční sdělení

Drony nejsou jen hračky – můžete si na nich založit podnikání, využít je pro svůj již existující byznys nebo s jejich pomocí ušetřit nemalé náklady při stavbách a průmyslových i zemědělských projektech.

U realit rozhoduje lokalita

A tu nejlépe zachytíte leteckými záběry okolí domu nebo bytu, který vaše realitní kancelář nabízí. Efektní průlety, západ slunce z balkónu projektu a názorná videoprohlídka zaujme mezi stovkami zaměnitelných fotografií, které nikdy nezachytí autentický pocit z prostoru.

Live-streamy eventů a event-cuty

Pořádáte festival, koncert nebo jinou venkovní akci? Live stream z dronu, ať už na obrazovku vedle pódia, nebo pro televizní či online vysílání, je zásadní přidanou hodnotou a možností další monetizace vašich záběrů. Vydejte záznam obohacený o další, leteckou perspektivu nebo event-cut toho nejlepšího z vaší akce jako follow-up pro další využití v marketingu.

Spoty a reklamy

Když už je řeč o marketingu, droní technologie se přímo nabízí pro natáčení reklam, spotů a filmů. Výhodou nasazení dronu jsou totiž minimální náklady oproti pronájmu jeřábu nebo klasické helikoptéry pro záběry z výšky. I drony, které pořídíte za 25 000 Kč, natáčí ve 4K kvalitě a např. sledovačku auta nebo 360stupňové záběry bitky jako z Matrixu natočíte díky chytrým automatickým režimům několika dotyky na ovladači.

Létání s dronem jako povolání

Můžete na to jít i z druhé strany a služby natáčení z dronu nabízet jako službu – budete k tomu ale potřebovat jednu zásadní věc, a to Povolení k létání a leteckým pracím od Úřadu pro civilní letectví, které musí mít povinně všichni komerční piloti. Jen za poplatky a povinné pojištění zaplatíte kolem 25 000 korun, nemluvě o času, který musíte věnovat přípravě technické dokumentace.

 Dron a zemědělství

Stavby, průmysl a zemědělství

Kde drony skutečně pomáhají, je oblast stavebnictví, průmyslu a zemědělství. Monitorují a zaměřují stavby, odhalují vadné panely v solárních parcích, provádějí kontroly elektrického vedení nebo větrných elektráren, odhalují napadení škůdci, přehnojení nebo nedostatečnou zálivku na poli. V neposlední řadě také zachraňují ztracené osoby, pomáhají při živelných katastrofách nebo donáší lékařský materiál do zapadlých končin. Není to tak sexy jako doručování balíčků z Amazonu, na které to kvůli legislativním omezením alespoň v Evropě v blízké době nevypadá, ale drony toho umí opravdu hodně nejen v byznysu a podnikání. Byla by škoda je nevyužít.