Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Můžeme od nového roku očekávat zdražení povinného ručení?

Povinné ručení se díky mnoha změnám v pojišťovnictví bude nejspíše nadále zdražovat.…

Výměna výtahu a potřebná povolení

Životnost výtahu v bytových domech je 15–25 let (doba životnosti je ovlivněna prováděnou…

Rondo.cz nabízí řešení, jak získat a udržet zákazníky. Výše platby je přizpůsobená možnostem firem

Kamenné prodejny i eshopy dlouhodobě bojují s tím jak získat a udržet zákazníky. Přitom…

Jak ušetřit 8 000 € pouhým kliknutím na tlačítko

Komerční sdělení

Kolik ve skutečnosti stojí přepisování dokumentů, které dostanete vytištěné nebo ve formátu PDF, ale musíte je vrátit do formátu aplikace MS Word, aby je bylo možno dál používat? Na první pohled se zdá (ovšem nesprávně), že jde jen o pár drobných. Důkladný výzkum provedený v širokém spektru organizací však ukázal, že těchto „pár drobných“ je ve skutečnosti hodně peněz. Neuvěřitelně hodně peněz.

Hovoříme o ročním plýtvání v řádu 250–500 pracovních hodin v organizaci s 50 kancelářskými pracovníky. Vezmeme-li v úvahu platové podmínky v České republice, jde přibližně o 8 000 € ročně. Osm tisíc eur v organizaci s 50 zaměstnanci! A co když vaše organizace zaměstnává 300–500 lidí, což je častý případ v organizacích veřejné správy? Sami si můžete vypočítat, o kolik hodin a peněz jde.

Ve státních organizacích představuje práce s tištěnými dokumenty jeden z nejvýznamnějších faktorů přispívajících k nízké produktivitě kancelářské práce. Nutnost přepisovat informace z tištěných dokumentů není jen do nebe volající plýtvání penězi. Jde o závažnou vadu pracovního procesu, která zvyšuje chybovost kopií a zpomaluje provoz společnosti. Obchodní prostředí je stále více digitální a společnosti musejí tomuto trendu přizpůsobit interní procesy práce s dokumenty, aby byly i nadále konkurenceschopné. Software pro optické rozpoznávání znaků (nebo ve zkratce OCR z anglického Optical Character Recognition) je určen přímo k těmto účelům. Nyní můžete převést libovolný tištěný dokument do digitálního formátu podle svojí potřeby, např. do formátu aplikací Word, Excel, PowerPoint a dalších.

Výzkum provedený světovým lídrem trhu s produkty OCR, společností ABBYY, potvrzuje, že profesionální software pro rozpoznávání textu zvládne „přepisování“ až 100× rychleji než profesionální písařka. ABBYY FineReader 14 je nejnovější verze softwaru OCR této společnosti. Pomohla ušetřit peníze a zefektivnit pracovní procesy již stovkám společnosti v České republice. FineReader 14 nabízí převody skenů a fotografií dokumentů do formátů MS Office s možností úprav, ale navíc představuje i plnohodnotný editor PDF umožňující úpravy textů a obrázků v dokumentech PDF, slučování, rozdělování a otáčení stránek, přidávání komentářů a převod souborů PDF do jiných formátů. Software pro práci s PDF a OCR, jako je FineReader 14, je dnes opravdu uživatelsky přívětivý a snadno se používá. Jde o typ softwaru, který si každý může nainstalovat do počítače a začít ho okamžitě používat.

Nezáleží na tom, s jakým úkolem se vaše organizace musí vyrovnat: zda jde o digitalizaci archivu nebo jen o potřebu pravidelných převodů tištěných dokumentů a souborů PDF – ABBYY FineReader vám pomůže ušetřit spoustu času a tisíce eur. Stáhněte si zkušební verzi zdarma a přesvědčte se sami, že práce s dokumenty může být opravdu velmi pohodlná.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Finance
Na co všechno pamatovat při změně práce
Kdy se začít těšit na Vánoce?
Jak vybrat vhodný podnikatelský účet?
Black Friday 2018: přehled slev
Státní svátky 2019 - na kolik volných dnů se můžeme těšit?
Auta
Test Kia Ceed a Ceed SW 1.0 T-GDI: V jednoduchosti je krása
Autem roku v ČR se pro rok 2019 stane Kia, Ford, BMW, Peugeot nebo Subaru
Galerie: Veletrh EICMA přinesl druhou vlnu motocyklových novinek pro rok 2019
TÜV Report 2019: Porsche 911 vládne všem kategoriím. Naopak Dacia propadla
F-Type vyrazil mimo silnice. Speciál pro rally vznikl jako oslava 70. výročí sportovních Jaguarů
Technologie
Tip: Grafika GeForce GTX 1070 Ti se teď dá koupit za 10 500 Kč [Black Friday]
Mesh síť i bez vrtání do zdi. TP-Link kombinuje Wi-Fi a powerline
Češi spojili rubikovku s tetrisem, hadem a piškvorkami
Novinka ve vypalování. Po letech přichází 128GB čtyřvrstvé zapisovací disky BDXL
Pět nejlevnějších tabletů, které můžete koupit na Vánoce
Hry pro příležitostné hráče