Jak to vidí Profit

07. dubna 2003, 00:00 - (red)
07. dubna 2003, 00:00

Levý a ještě levější Stranické sjezdy a stranické problémy nejsou právě tím, co nás zajímá nejvíc. Pokud nemají dopad na ekonomiku... Oslabený Špidla má teď nůž na krku: buď prosadíš více stranického programu proti vůli lidovců a zejména unionistů, nebo příště jdeš, znělo kongresovým centrem.

Levý a ještě levější

Stranické sjezdy a stranické problémy nejsou právě tím, co nás zajímá nejvíc. Pokud nemají dopad na ekonomiku… Oslabený Špidla má teď nůž na krku: buď prosadíš více stranického programu proti vůli lidovců a zejména unionistů, nebo příště jdeš, znělo kongresovým centrem. Tím je přímo ohrožena reforma vládních výdajů, šetřit se nebude, spíš ještě více utrácet. Přitom už dnes pravicová US-DEU téměř ani nedutá. Kam ještě má ustoupit, aby byli ultrasocialisté v ČSSD uspokojeni? Pravda, hned po sjezdu našel Špidla dost síly pro vypovězení předražené stavby dálnice D 47 a ke sražení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Alespoň někde se tak snad (!) předejde miliardovým škodám. Celkově se připravme na horší časy. Špidla, sám ortodoxní socialista, je pod kuratelou ještě tvrdší stranické levice.

Dálnice do pekel

Slogan ze slavného hitu skupiny AC/DC „Highway to Hell“ se k dálnici do Ostravy docela hodí. Peklem se tu rozumí beznaděj, která padne na každého, kdo umí jen trochu počítat. První obětí je severní Morava. Zemanova vláda se sice oháněla ekonomickými zájmy regionu, leč parametry zakázky zadané bez výběrového řízení spíše vypovídají o tom, že hájila ty své. A jak máme věřit, že dnešní kabinet se rozhodne lépe, když řada ministrů, včetně samotného Špidly, seděla už v tom minulém? Dosavadní tanečky kolem „pekelné dálnice“ nám připomněly slova, která lze v kuloárech zaslechnout od zahraničních investorů: V Česku nejde jen o to, že musíte uplácet - navíc ani nevíte koho. Vždy se mohou objevit další ruce, do nichž je třeba znovu nasypat. Jinak se rozlučte i se zakázkou domluvenou takříkajíc „na beton“. Ale třeba se mýlíme, na rozdíl od Zemana má Špidla přeci jen pověst slušného člověka.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít