Jak se připravit na krizi? NEO účet nabízí spoření do zlata - Euro.cz

Přihlášení

Jak se připravit na krizi? NEO účet nabízí spoření do zlata

, Expobank CZ,
Jak se připravit na krizi? NEO účet nabízí spoření do zlata
Zdroj: Expobank CZ
Komerční sdělení

Cena zlata během krizí prudce rostla. Spořit do něj v době, kdy se jeho cena drží relativně nízko, znamená bezpečné uložení financí s vidinou skvělého zhodnocení. I proto přichází česká Expobank CZ se Zlatým spořením u svého NEO účtu. Jeho uživatelé mají možnost vybrat své úspory ve zlatých mincích nebo cihličkách. Při uzavření Zlatého spoření navíc mohou získat odměnu 500 korun ve zlatě.

Během ekonomické krize, před jejímž příchodem ekonomové v současné době varují, pravidelně roste hodnota zlata. Vedle bezpečného uložení financí tak tento drahý kov umožňuje dosáhnout i jejich zajímavého zhodnocení. Jako první banka v České republice tuto možnost nabízí Expobank CZ prostřednictvím svého NEO účtu. Jeho uživatelé mohou nově využívat Zlaté spoření a střádat libovolnou částku od 500 do 7000 korun měsíčně do vybraných produktů ze zlata, ať už mincí, anebo cihliček. Mince a slitky, do kterých klienti vkládají své úspory, pocházejí z České mincovny, ale i z dalších světově uznávaných mincoven,“ uvádí Kateřina Petko, ředitelka marketingu a komunikace a tisková mluvčí Expobank CZ.

Uzavření spoření s odměnou ve zlatě

Noví klienti Zlatého spoření, kteří si jej v NEO účtu uzavřou alespoň na pět let s měsíční spořicí částkou minimálně 1500 korun, získají také od banky odměnu za uzavření ve zlatě v hodnotě 500 korun. „V online rozhraní účtu má každý uživatel své úspory neustále na očích. Jejich stav tak může kontrolovat v internetovém bankovnictví a zakoupené mince a cihly může uschovat na libovolném místě, třeba u sebe doma,“ dodává Kateřina Petko. Založení a vedení NEO účtu je navíc zcela zdarma.

Zlato jako jistota v době krize

Zlato obecně patří k nejstabilnějším a nejbezpečnějším komoditám pro uložení a zhodnocení financí. Nepodléhá inflaci a jako investiční komodita je uznáváno po celém světě. Podle dostupných analýz začala během poslední globální ekonomické krize, která vypukla v roce 2007, hodnota zlata strmě růst. Hodnota jednoho kilogramu zlata, která tehdy činila v přepočtu zhruba 400 tisíc korun, vystoupala během pěti let až k 1,1 milionu korun. A kolem milionové hranice se jeho cena za jeden kilogram pohybuje i dnes. Nákup a prodej zlata je navíc osvobozen od zdanění, a to v celé Evropské unii.