Jak na granty

16. ledna 2006, 00:00 - Robert Šedivec
16. ledna 2006, 00:00

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, dostalo se mi možnosti jednou za měsíc se s vámi setkat na stránkách Profitu. V tomto sloupku bychom si měli zhruba jednou měsíčně popovídat o grantech a dotacích. Záměrně volím výraz „popovídat“, protože mezi mé hlavní cíle patří srozumitelnost (tedy minimum tajemně odborných termínů - a když už, tak za účelem jejich vysvětlení) a stručnost.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

dostalo se mi možnosti jednou za měsíc se s vámi setkat na stránkách Profitu. V tomto sloupku bychom si měli zhruba jednou měsíčně popovídat o grantech a dotacích. Záměrně volím výraz „popovídat“, protože mezi mé hlavní cíle patří srozumitelnost (tedy minimum tajemně odborných termínů - a když už, tak za účelem jejich vysvětlení) a stručnost. Důvodem je nejen vymezený prostor, ale také snaha vzbudit ve vás zájem a vedle krátkého vysvětlení vás odkázat na další místa, kde můžete nalézt obsáhlejší a přesnější informace podle vašich konkrétních zájmů.

Abych věděl, co vás zajímá, prosím napište mi. Právě vaše otázky a odpovědi na ně by měly tvořit základ každoměsíční náplně tohoto sloupku. Z došlých dotazů vždy vyberu tematický okruh, na který se budete nejvíce ptát. Na ostatní pak přijde prostor zase příště, nebo odpovím individuálně.

Jak již vyplývá ze samotného názvu sloupku, jeho hlavním tématem budou granty a dotace. Vedle Vašich dotazů zde najdete také aktuální příležitosti a možnosti, na druhou stranu i upozornění na úskalí a nejednoduchosti, které se vás mohou v nejbliží době týkat. Jaké důvody mne k této snaze vedou? Jsou to zejména zarážející výsledky nedávno provedených průzkumů, kdy sice kolem 90 procent dotazovaných vědělo, že existují grantové fondy, ale jen osm procent znalo možnosti, jak z těchto fondů čerpat.

Mým nemalým cílem proto je na reálných příkladech představit proces získávání grantu, jeho úskalí a principy - tak, abychom nejpozději na začátku příštího roku byli všichni připraveni na využití nových Strukturálních programů.

Mimo tento sloupek vám pak nabízím praktickou pomoc jak při orientaci ve vypisovaných grantech, tak i při realizaci vašich konkrétních nápadů na grantové projekty. O těchto možnostech se dočtete více na našich internetových stránkách www.vzestup.cz.

S přáním finanční pohody

Robert Šedivec, info@vzestup.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto,…
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Technologie
Levněji to ještě nebylo. Office 365 na celý rok jen za 599 Kč
Až do soboty zdarma. Stáhněte si tahovou strategii Civilization III
Jdete zítra volit? Liftago, SmileCar a Rekola vás k urně svezou zadarmo
Je tu Mini-ITX deska pro Skylake-X. Díky slotům SO-DIMM má pořád čtyřkanálové paměti
Právě vyšlo Ubuntu 17.10. Populární linuxová distribuce má několik klíčových novinek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít